PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Soho - Anglie, Londýn

Základní informace

Soho je unikátní londýnská čtvrť v části City of Westminster, plná klubů, barů, restaurací a zábavních podniků.

Chinatown gate, Londýn, Anglie Piccadilly Circus, Londýn, Anglie Anglie London, Soho

Její název patrně souvisí s loveckým pozdravem, který mezi sebou používali královští lovci za vlády Tudorovců. Místo, využívané původně jako pastviny, totiž roku 1536 zabavil Jindřich VIII., který jej přeměnil na svou loveckou oboru. Jeho lovci se pak scházeli v hostinci nazvaném právě Soho a odtud se pak pojmenování rozšířilo na celou oblast. Královský park tu zůstal až do 17. století, kdy zde po roce 1677 vyrůstaly první domy.

Přestože byla celá oblast původně plánovaná jako luxusní bydlení pro bohaté, začali se tu usazovat spíše chudí přistěhovalci. Největší vlny imigrantů přišly v 17. a 18. století z Francie a poté na počátku 20. století z Itálie.

Na první pohled odlišná je i tzv. Čínská čtvrť. Od 19. století se v Londýně Číňané soustředili kolem doků v East Endu, ale s novou vlnou asijských přistěhovalců v 50. letech 20. století se část komunity přesunula právě do Soho. Přestože tu dnes žije jen malý zlomek londýnských Číňanů, tato část tvoří jejich centrum. Kolem Gerrard Street s typickou výzdobou a oblouky lze najít v podstatě jen čínské obchody a restaurace s výbornými lahůdkami za přijatelné ceny.

Ze Soho se tak postupem času stala zcela neplánovaně kosmopolitní čtvrť, která začala přitahovat intelektuály, spisovatele, herce i básníky. Proslavila se též jako oblast neřesti a erotického průmyslu. Dnes je to však spíše bohémská čtvrť plná barů, kaváren a klubů, ale i prodejen hudby, knihkupectví a divadel. Nachází se tu i centrum londýnské gay komunity se svými obchody a bary.
Říká se, že v Soho lze najít to nejlepší i to nejhorší z Londýna. Určitě stojí za to se tu jen tak projít a užít si zvláštní energii a atmosféru místa.

Rada: Co v Soho nevynechat? Leicester Square s kiny, kde se konají světové premiéry filmů, kultovní Piccadily Circus, nákupní Oxford Street, ohraničující čtvrť ze severu, Charing Cross Road, obsazenou knihkupectvími, či Shaftesbury Avenue s největší koncentrací divadel ve městě.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY