PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Southampton - Anglie

Základní informace

Southampton je jihoanglické přímořské město v hrabství Hampshire, které díky své ideální poloze hrálo po mnohá staletí roli významného přístavu.

Southampton se rozkládá na trojúhelníkovém poloostrově, který leží v 12 kilometrů dlouhém zálivu, do nějž se vlévají řeky Test a Itchen. Díky své unikátní poloze zažívá město tzv. dvojí příliv, při němž vysoká hladina vody trvá dvakrát déle, než je obvyklé. Může za to fakt, že se voda z Lamanšského průlivu nahromadí u západní strany zálivu Solent a o dvě hodiny později pak proudí kolem oblasti Spitheadu zpět.

Není tak divu, že Southampton se v dějinách proslavil jako strategické přístaviště. Kromě mnoha dalších obchodních i vojenských lodí odtud roku 1620 odvezla loď Mayflower do Severní Ameriky Otce poutníky a v roce 1912 se z přístavu vydal na svou jedinou plavbu Titanik.

Většina památek na slavnou námořní historii však byla zničená během bombardování během druhé světové války. Ke stavbám, které se alespoň z části zachovaly, patří zbytek středověkých městských hradeb, které byly znovu postaveny po francouzském útoku roku 1338. V nich je možné si prohlédnout několik věží s originálními názvy jako Catchcold, Windwhistle či God´s House Tower, v níž je dnes otevřeno muzeum archeologie.

Vidět lze i sedm původních městských bran. Jedna z nich Bargate ohraničuje hlavní ulici High Street a dříve sloužila jako cechovní a soudní budova. Tomu odpovídá také její exteriér – jedná se o nejsložitěji zdobenou dochovanou bránu v Anglii. Její zdi zdobí sochy lidí a lvů i spletité erbovní plastiky ze 17. století. Obdivovat tu lze i střílny a dvě válcovité věže ze 13. století.

Nepřehlédnutelnou dominantu města představuje věž s hodinami, patřící k Civic Centre, v němž se ukrývá umělecká galerie, zaměřující se především na britské umělce 20. století. Za prohlídku stojí i nejstarší místní kostel, zasvěcený svatému Michalovi, či původní kamenné skladiště ze 14. století Wool House, jež během napoleonských válek sloužilo jako vězení a dnes v něm sídlí námořní muzeum.

Oficiální webová stránka: www.discoversouthampton.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY