PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Spinnaker Tower - Anglie, Portsmouth

Základní informace

Emirates Spinnaker Tower je nádherná vyhlídková věž v novém centru města Portsmouth v anglickém hrabství Hampshire.

Spinnaker Tower, Portsmouth, Anglie

Roku 1995 rozhodla městská rada o vytvoření nového symbolu města, který měla z části podpořit i Národní loterie. Z finančních i politických důvodů byla ale realizace věže odsunuta až na počátek nového tisíciletí, kdy proběhla v rámci přestavby a modernizace centra Portsmouth. Zprovozněna tak byla až 18. října 2005.

Místní architektonická kancelář HGP Architects navrhla 170 metrů vysokou věž, jejíž tvar vycházel z námořní minulosti města a připomínal plachtu, vzdouvající se ve větru. Základem stavby je centrální pilíř, který obepínají dva oblouky. Stojí na 84 pilotech, přičemž nejdelší z nich je zapuštěn do hloubky padesáti metrů. Celá věž váží 30 000 tun.

Výtahy návštěvníky během třiceti sekund vyvezou do výšky sta metrů, kde se otevírá nádherný pohled nejenom na vedlejší Historic Dockyards, ale i na okolní ostrovy a pobřeží jižní Anglie. Odvážlivci tu také mohou vkročit na skleněnou podlahu, kde se jim nabízí pohled skrze konstrukci věže až na zem. V patře o pět metrů výše čeká kavárna a restaurace a ve výšce 105 metrů překvapí relaxační místnost, kde je možné se usadit do pohodlných křesílek a nechat se unášet vůněmi dálek.

Původně plánovaný název věže Portsmouth Millenium Tower souvisel s faktem, že měla být dostavěna na přelomu tisíciletí, tedy roku 1999. Po odkladu stavby už přestalo být toto pojmenování aktuální, a tak bylo rozhodnuto o názvu novém: Spinnaker Tower. V roce 2015 však provoz této ikony Portsmouthu, která je viditelná až z dálky více než 30 km např. z Isle of Wight či Highdown Gardens ve Worthingu, začala sponzorovat společnost Emirates, a tak v červenci toho roku získala věž nejen novou barvu, ale i pojmenování Emirates Spinnaker Tower.

Rada: Ti, kterým nestačí pohled z věže dolů a do okolí a potřebují adrenalinové zážitky, mohou po předchozí domluvě využít možnosti věž z první vyhlídky slanit.

Oficiální webová stránka: https://www.spinnakertower.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY