PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 4x

St Michael´s Mount - Anglie

Základní informace

St Michael´s Mount je přílivový ostrov naproti vesničce Marazion v anglickém Cornwallu. Na ostrov se lze dostat člunem nebo za odlivu po dlážděné cestě. Na ostrově se nacházelo benediktinské opatství, které bylo přestavěno na pobřežní pevnost.

St Michael´s Mount, Anglie St Michael´s Mount, Anglie

„Klenot v cornwallské koruně“ patří k nejraněji identifikovatelným místům ve Spojeném království i v západní Evropě. Zmínky o něm lze najít v mnoha historických dokumentech. Osmdesát metrů vysoký žulový blok v zátoce Mont Bay byl obydlen už v době bronzové, což dokazuje množství seker, nožů a kovových přezek, které se tu našly při vykopávkách roku 2007. V době železné tu pak bylo centrum obchodu s cínem a tento kov odtud vyváželi do celého světa i Římané.

V roce 495 se zde zjevil archanděl Michael, na jehož počest dostala hora jméno. O výjimečnosti tohoto místa svědčí i fakt, že jen v letech 1262 až 1263 tu byly zdokumentovány další čtyři zázraky. Na vrcholu ostrova vyrostl benediktinský klášter, který sloužil až do 16. století, než byl stejně jako ostatní kláštery v Anglii zrušen Jindřichem VIII.

V roce 1659 koupila celý skalní blok rodina St Aubyn, která zde žije dodnes. Klášter nejdříve přeměnili na své letní sídlo a v 18. století se sem natrvalo přestěhovali. Strmé svahy osadili subtropickými stromy a keři a vytvořili tu

V polovině 20. století pak věnoval Francis St Aubyn ostrov společnosti National Trust s podmínkou, že jeho rodina tu může žít po dobu následujících 999 let. I tak si lze hrad skoro celý projít. Za pozornost stojí refektář ze 16. století, zbrojnice s loveckými i válečnými zbraněni, které si St Aubynovi přivezli z celého světa, mariánská kaple či úchvatný modrý přijímací salon.

Rada: Příliv vysoký 6,5 metru oddělí rychle ostrov od pevniny. I tak je možné se k hradu dostat. Ve chvíli, kdy už není možné přejít po hrázi suchou nohou, začnou zájemce převážet čluny.

Oficiální webová stránka: www.stmichaelsmount.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY