PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 11x

St Paul´s Cathedral - Anglie, Londýn

Základní informace

Katedrála Svatého Pavla v Londýně je druhou největší církevní stavbou Evropy. V pořadí už čtvrtá katedrála na svém místě byla navržena architektem Christopherem Wrenem a postavena v letech 1675 – 1710. Její kopule je jedna z největších na světě a tvoří nepřehlédnutelnou součást londýnského panoramatu.

St Paul´s Cathedral, Londýn, Anglie St Paul´s Cathedral, Londýn, Anglie St Paul´s Cathedral, Londýn, Anglie St Paul´s Cathedral, Londýn, Anglie St Paul´s Cathedral, Londýn, Anglie

Historie a interiér katedrály sv. Pavla

První kostel zasvěcený sv. Pavlovi byl na stejném místě vystavěn už v roce 604. Byl ze dřeva a ještě ve stejném století lehl popelem. Druhý kostel zničili Vikingové v roce 962. Třetí kostel měl už základy z kamene a po dalším požáru byl Normany v roce 1087 přestavěn na mnohem větší katedrálu s kamennými zdmi a dřevěnou střechou. V roce 1666, kdy měl Christopher Wren provést rekonstrukci, srovnal stavbu se zemí Velký požár.

Na vrchol kopule vede 530 schodů a schody se postupně zúžují. Věž má 3 galerie, z nichž každá nabízí něco jiného. První galerie se nazývá Šeptající, druhá je Kamenná a třetí Zlatá. Zajímavým architektonickým prvkem je tzv. Šeptající galerie, která je umístěna 259 schodů nad podlahou chrámu uvnitř kopule a kde šeptání proti zdi na jedné straně může být slyšeno na straně protější. Nezapomenutelným zážitkem je také výstup na nejvyšší „zlatou“ galerii, odkud se nabízí nádherné výhledy na Londýn.

Katedrála se pyšní největším zvonem v Evropě, zvaným Velký Pavel, který se rozezní každý den ve 13 hodin. Katedrála Sv. Pavla je místo, kde se konají různé národní ceremonie. Svůj pohřeb zde měli např. lord Nelson, vévoda Wellington nebo Winston Churchill, svatbu pak např. princ Charles a princezna Diana.

Oficiální webová stránka: www.stpauls.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY