PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 4x

Stein am Rhein - Švýcarsko

Základní informace

Stein am Rhein je půvabné městečko ležící v kantonu Schaffhausen nedaleko německých hranic. Je považováno za architektonickou perlu a vyniká zachovalým komplexem středověkých malovaných měšťanských domů.

Stein am Rhein, Švýcarsko Svycarsko Stein am Rhein

Městečko založili již Římané, začalo se však rozrůstat až po roce 1002, kdy zde byl založen dominikánský klášter. Ten vznikl na „Steinu“ (tedy kameni či skále) nad Rýnem, proto se městečku začalo říkat „Stein am Rhein". Ve středověku byl Stein am Rhein svobodným městem s četnými privilegii, v němž žili bohatí měšťané. Ti si tu začali stavět hrázděné domy, které zdobily nádherně malované fasády vyprávějící příběhy. Tyto domy jezdí do města dodnes obdivovat návštěvníci z celého světa a Stein am Rhein je právem považován za nejkrásnější „skanzen“ ve Švýcarsku.

Největší koncentraci krásných domků najdeme na ústředním Radničním náměstí (Rathausplatz), které je lemováno domy vyzdobenými freskami pojmenovanými podle toho, co je na jejich fasádách zobrazeno. Stojí tu například dům „Slunce“, „Jelen“ nebo „Červený vůl“. V horní části náměstí najdeme budovu radnice ze 16. století se sgrafitovým průčelím, v níž dodnes zasedají představitelé města a jejíž historické sály si zájemci mohou prohlédnout. V jednom ze zdejších středověkých domů sídlí Museum Lindwurm, které návštěvníkům přibližuje životní styl movitých měšťanů a také historii města.

Celé historické centrum je vymezeno dvěma kamennými městskými branami, Obertor a Untertor, jež byly v minulosti součástí středověkého opevnění. Na kopci nad řekou Rýn se vypíná hrad Hohenklingen z počátku 13. století. Návštěvnici se k němu mohou dostat cestou, která se klikatí mezi vinicemi na severu města a dále pokračuje lesem. Interiéry hradu je možné navštívit a především se z něj nabízí krásný rozhled do malebného údolí Rýna.

Oficiální webová stránka: www.steinamrhein.ch

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY