PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Story of Berlin - Německo, Berlín

Základní informace

The Story of Berlin, tedy Příběh Berlína, je originální moderní muzeum v samém srdci hlavního města Německa, které nabízí nevšední, zajímavý a někdy až překvapivý náhled na osm set let historie této metropole.

The Story of Berlin bylo otevřeno 24. června 1996 v obchodním domě Ku´damm Karee na třídě Kurfürstendamm. Na 6000 m² se zde nachází třiadvacet tématických místností, které návštěvníkům umožní během pár desítek minut projít několika sty lety vývoje města. Díky autentickým filmovým záběrům, dokonalým zvukovým efektům, ale i moderním multimediálním technologiím, které tu ovládají sami návštěvníci, se lze dozvědět vše o historii Berlína od jeho založení roku 1237 až po znovusjednocení v roce 1990. Výstava se však nezabývá jen dobou rozvoje a prosperity města, ale věnuje se i bolavým tématům, jako jsou revoluce, rozkvět národního socialismu či rozdělení města na východní a západní část.

Jednou z nejpůsobivějších částí je místnost připomínající Křišťálovou noc, v níž je každý krok po skleněné podlaze provázen zvukem praskajícího skla. Originální je i pohled do rozpůleného obývacího pokoje, v němž jedna část je vybavena dle vzoru Západního Berlína a druhá podle reality ve Východním Berlíně.

Snahou všech tvůrců z mnoha vědeckých oborů bylo ukázat každodenní život Berlíňanů v různých historických epochách. Dle oblíbenosti a vysoké návštěvnosti našel jejich záměr u návštěvníků bouřlivou odezvu.

Jen málokdo odolá možnosti prohlídky atomového krytu. Ta začíná pod vedením průvodce každou celou hodinu a zájemce zavede do krytu z roku 1974, do nějž se vejde až 3592 lidí a který je stále součástí berlínského obranného systému.

Rada: Muzeum je určené pro všechny věkové kategorie. Rodiny se nemusí bát sem vzít ani nejmenší děti. Ty se tu v každé místnosti zabaví např. hledáním Berlínského medvěda.

Oficiální webová stránka: www.story-of-berlin.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY