PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Strasbourg - Francie

Základní informace

Strasbourg je město s nádherným historickým centrem, jehož část je zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, ležící na levém břehu Rýna ve francouzském Alsasku.

Place Kleber, Strasbourg, Francie Ponts Couverts, Strasbourg, Francie Evropský parlament, Strasbourg, Francie

Na základě věštby založil roku 12 př. n. l. císař Augustus město Argentoratum, které začalo rychle vzkvétat. Na počátku 14. století tu vznikla jedna z prvních městských republik severně od Alp, která však brzy prošla katastrofickou zkouškou, když se tudy prohnala morová epidemie. Samostatnost města skončila roku 1681 poté, kdy jej obsadilo vojsko Ludvíka XIV., a od té doby se několikrát měnila jeho státní přináležitost – v dějinách patřila jak Francii, tak Německu, přičemž vliv obou kultur je tu dodnes patrný.

Přestože Strasbourg nepatřil k historicky klidným místům, své útočiště tu našlo mnoho významných osobností. Pobýval tu Johannes Gutenberg, Jan Kalvín, Johann Wolfgang Goethe, Erasmus Rotterdamský či Albert Schweitzer. Podepsány tu byly tzv. Štrasburské přísahy, podle kterých si roku 842 Karel Holý a Ludvík Němec rozdělili říši, a v dubnu 1792 tu Claude-Joseph Rouget složil budoucí francouzskou hymnu.

Dominantu města představuje červená katedrála s jednou věží, zasvěcená Panně Marii. Patří k největším ve Francii a ve svém interiéru skrývá slavný orloj z roku 1534. Kolem ramene řeky Ill se dá dostat do nejpůvabnější štrasburské části, zvané La Petite France, v jejíchž hrázděných domcích dříve bydleli mlynáři, koželuzi a rybáři. Na jejím konci je vidět stavidlo z roku 1690, které jako součást opevnění postavil francouzský pevnostní architekt Vauban. Zcela odlišnou atmosféru má moderní čtvrť s prosklenými budovami, v nímž sídlí Evropský parlament a Evropský soud pro lidská práva.

Rada: Unikátní pohled na Strasbourg se naskýtá během hodinové plavby po ramenech Ill. Loď vyplouvá z přístaviště jihovýchodně od katedrály.

Oficiální webová stránka: www.otstrasbourg.fr/en

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY