PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 5x

Stratford upon Avon - Anglie

Základní informace

Stratford-upon-Avon je menší město ležící v srdci anglického středozemí poblíž Birminghamu. Jak napovídá jeho název, městem protéká řeka Avon (keltský výraz pro řeku). Stratford upon Avon je známým turistickým centrem, ve kterém žije necelých 30 tisíc obyvatel. Patří dokonce mezi nejnavštěvovanější místa Británie (každý rok ho navštíví 3 miliony turistů), což je trochu v rozporu s jeho zdánlivě poklidnou atmosférou.

Shakespeare´s House, Stratford-upon-Avon, Anglie Divadlo, Stratford-upon-Avon, Anglie Holy Trinity Church, Stratford-upon-Avon, Anglie Socha Shakespeara, Stratford-upon-Avon, Anglie

Stratford-upon-Avon – rodiště Williama Shakespeara

Nejvíce turistů do města přitahuje slavný anglický dramatik a básník William Shakespeare, jelikož Stratford je jeho rodné město. Dům jeho rodiny se nachází v Henley Street, ale návštěvníci si mohou dnes prohlédnout už jen jeho kopii, protože ten originální lehl popelem při požáru v 17. století. Ve Stratfordu Shakespeare i zemřel a je zde pochován v kostele Nejsvětější Trojice (Holy Trinity Church), společně se svou manželkou, nejstarší dcerou a jejím manželem. Kromě toho můžete ve městě navštívit pár dalších míst, která jsou spojena se Shakespearem: Hall´s Croft – patřil doktoru Johnu Hallovi, za kterého se provdala Shakespearova dcera. New Place – dům, který Shakespeare obýval před svou smrtí. Dnes už nestojí. Nash´s House – sousedí se zahradou a pozůstatky New Place. Dnes je v něm muzeum věnované historii Stratfordu. Anne Hathaway’s Cottage (venkovský dům Anne Hathawayové) – rodný dům manželky Williama Shakespeare. Leží asi 1,5km západně od Stratfordu ve vesnici Shottery.

Ve městě působí Royal Shakespeare Company, která se proslavila novým pojetím Shakespearových děl. Účinkuje v budově divadla Royal Shakespeare Theatre z roku 1932.

Velmi příjemná je samotná procházka městem se sladěnou hrázděnou architekturou a klidnou promenádou podél řeky Avon.

Historie města

Město založili v 7. století Sasové. Zprvu to byla malá vesnice, která ale díky obchodu i řemeslům prosperovala a ve 12. století se z ní stalo město, kterému v roce 1196 udělil král Richard Lví srdce právo konat trhy. Řemesla i nadále vzkvétala, dařilo se kovářství, obuvnictví, tesařství či pivovarnictví. V 16. století Stratford postihly dvě morové rány, i přesto se ale město dál rozrůstalo. Na konci tohoto století zde žilo téměř 2 000 obyvatel. Další významný impuls pro rozvoj města přineslo 19. století, kdy byl dokončen říční kanál a město bylo napojeno na železniční síť, což usnadnilo obchodníkům i turistům přístup do města. Dnes město těží především z cestovního ruchu a průmyslu (výroba a údržba lodí, strojírenský, elektrotechnický nebo potravinářský průmysl).

Vzdálenost od Londýna: cca 160km

Oficiální webová stránka: www.stratford-upon-avon.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY