PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Swissminiatur - Švýcarsko

Základní informace

Swissminiatur je zábavní park pod širým nebem u Luganského jezera, v němž jsou vystaveny modely významných či typických staveb ze všech kantonů Švýcarska.

Svycarsko Melide, Swissminiatur

Když bylo Pierrovi Vuignerovi 32 let, přišel na to, že je čas na životní změnu. Majitel obchodu se zeleninou a zároveň obecní zastupitel, který se narodil v Grimisuatu v kantonu Wallis, se rozhodl vytvořit zemi zmenšenin. Pár měsíců hledal vhodný pozemek, až jej objevil v malebné, horami obklopené vesničce Melide v jihošvýcarském kantonu Ticino. Pro svůj projekt nadchnul i místního starostu, který během tří týdnů vyřídil všechna potřebná povolení a na třicet let pronajal Vuignerovi pozemek. O úspěchu tohoto nápadu svědčí i fakt, že tento pronájem byl postupně prodlužován a dnes se datum jeho ukončení posunulo až do roku 2042.

Vuigner poté prodal svůj zavedený obchod, s manželkou a dvěma syny se přestěhoval do Melide a zcela se ponořil do nové práce. Své brány park poprvé otevřel 6. června 1959, i když opravdu vše bylo dokončeno až měsíc poté. Přestože se výstava těšila obrovskému zájmu, zisk ještě dlouho nepokrýval náklady. To se povedlo až v 70. letech 20. století, kdy se sem obrátil zájem Italů a úspěch přinesl i nápad zvát do parku celebrity. Poté již mohla být část příjmů investována do nových modelů a atrakcí.

Dnes park vedou synové zakladatele. Na ploše 14 000 m² je možné si prohlédnout více než 120 ručně vyrobených modelů v měřítku 1:25. Základ tvoří budovy a památky Švýcarska, ale významný zřetel je věnovaný i dopravě. Kromě hradů, stadionů, horských chat, kostelů, parlamentu a mostů z různých kantonů země si tu lze prohlédnout i lodě, lanovky, auta, a dokonce i čtyřbob. Parkem vede i 3 560 metrů dlouhý model železnice, na níž jezdí osmnáct vlaků.

Rada: Nezapomeňte si u pokladny vyzvednout brožurku s vyobrazením a popisem všech modelů!

Oficiální webová stránka: www.swissminiatur.ch

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY