PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Torquay - Anglie

Základní informace

Torquay je největší město na pobřeží Torbay asi 30 kilometrů jižně od Exeteru v jihozápadním anglickém hrabství Devon. Město s jedinečnou atmosférou je součástí celku English Riviera, zapsaného na seznam globálních geoparků UNESCO.

Torquay, Anglie

Původní rybářská a zemědělská vesnice se začala měnit na počátku 19. století v přímořské letovisko. Zpočátku je užívali jen královští námořníci během napoleonských válek, neboť právě tady kotvila královská flotila, ale brzy se pověst o zdejším léčivém klimatu roznesla do vyšších tříd viktoriánské společnosti a z Torquay se staly oblíbené a módní lázně, kde se úspěšně léčily respirační choroby. K jejich popularitě přispívalo mírné klima, na anglické podmínky suché prostředí a prakticky absence mlh. Do dějin vstoupilo město pak výrazněji během druhé světové války, kdy tu bylo důležité centrum pro přípravu a realizaci Operace Overlord.

Dnes je Torquay oblíbené pro svou jedinečnou atmosféru anglické riviéry s palmami na promenádě, doplněnou okouzlujícím přístavem a nádhernými plážemi. Světově proslulé je i díky konání mezinárodních závodů v plachtění.

Nepřehlédnutelná je budova s měděnou kupolí, zvaná Pavilion. Tato edwardovská stavba sloužila původně jako taneční sál, ale dnes se v ní nacházejí obchody. Za ním začíná hlavní pláž Torquay Abbey Sand. Oblíbeným místem pro chvíle odpočinku je i Daddyhole Plain na druhé straně města, které vzniklo sesuvem půdy do moře. Dle místní pověsti za tím nestal nikdo jiný než ďábel.

V 19. století sem do lázní přijíždělo mnoho významných či slavných osobností, ale Torquay se může pochlubit i slavnou rodačkou. 15. září 1890 tu totiž spatřila světlo světa věhlasná anglická autorka detektivek Agatha Christie. Exponáty, týkající se jejího života i díla, je možné si prohlédnout v Torquay Museum, ale jedna místnost jí je věnována i v sídle starosty. Více o této spisovatelce se mohou zájemci dozvědět na cestě zvané Agatha Christie Mile, doplněné informačními tabulemi. Vidět na ní lze např. The Grand Hotel, kde strávila svou svatební noc, zahradu Torre Abbey, inspirovanou jedy a lektvary v jejích knihách, ale i Princess Pier, kde ráda v dětství bruslila.

Oficiální webová stránka: www.torquay.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY