PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 8x

Tower Bridge - Anglie, Londýn

Základní informace

Tower Bridge je jednou z nejslavnějších atrakcí v Londýně a je také londýnským nejznámějším symbolem. Jedná se o zvedací most nad řekou Temží. Vedle něj stojí hrad Tower of London, podle nějž se most jmenuje.

Tower Bridge, Londýn, Anglie Tower Bridge, Londýn, Anglie Tower Bridge, Londýn, Anglie Tower Bridge, Londýn, Anglie Tower Bridge, Londýn, Anglie

Historie mostu Tower Bridge

Stavba mostu započala roku 1886 a trvala 8 let. Na práci se podílelo 5 hlavních dodavatelů a 432 dělníků. Na podporu stability mostu byly na říční dno položeny dva masivní pilíře; každý obsahoval více než 70 000 tun betonu. Kostra věží a mostu samotného byla vybudována z více než 11 000 tun oceli.

Most, slavnostně otevřený roku 1894, byl ve své době nejdůmyslnějším zvedacím mostem na světě. Dvě mostní křídla poháněly až do roku 1976 parní stroje. Ty byly posléze nahrazeny moderní technikou a i díky tomu je most dodnes v provozu. V roce 2000 byl zaveden nový počítačový systém, který umožňuje dálkové ovládání mostu. Tento systém je ale zatím značně poruchový a již několikrát způsobil zaseknutí mostu v otevřené nebo naopak zavřené pozici. Tower Bridge byl v r. 1977 u příležitosti stříbrného výročí (25 let) panování královny přemalován červenou, modrou a bílou barvou.

U každého pilíře je prostor pro návštěvníky, odkud jsou krásné výhledy na řeku Temži. Na severozápadě je výhled na oblast City s katedrálou svatého Pavla a s moderními výškovými budovami. Na jihozápadě je vidět londýnská radnice a křižník HMS Belfast, na východě je pak vidět administrativní centrum s výškovými budovami na Isle of Dogs.

Místní expozice Tower Bridge Exhibition vás zavede do původních strojoven a nechá vás nahlédnout do konce století páry. Nezapomenutelný výhled na Temži skýtá můstek, který propojuje obě věže.

Oficiální webová stránka: www.towerbridge.org.uk/TBE/EN

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY