PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 24x

Tower of London - Anglie, Londýn

Základní informace

Tower of London je pevnost na břehu řeky Temže na východním okraji City v těsné blízkosti Tower Bridge. Jméno získala podle Bílé tvrze (White Tower), která se nyní nachází uprostřed komplexu budov celého Toweru.

The Tower, Londýn, Anglie The Tower, Londýn, Anglie The Tower, Londýn, Anglie The Tower of London, Londýn, Anglie The Tower, Londýn, Anglie

Historie hradu Tower of London

Začala se stavět v roce 1080 pro Viléma I. Dobyvatele, aby strážila vstupní cestu do Londýna od ústí Temže. Další panovníci ji postupně rozšířili a tak celá pevnost sloužila během své historie různým účelům – jako královské sídlo, zbrojnice, pokladnice, královská mincovna, domov korunovačních klenotů, místo poprav a vězení především pro vězně z vyšších vrstev. Poslední příklad použití dal vzniknout rčení poslat do Toweru což znamená uvěznit. Alžběta I. zde byla vězněna v době vlády její sestry Marie a naposledy byl Tower použit jako vězení pro Rudolfa Hesse v době druhé světové války.

The Tower of London v současnosti

Ačkoli není používán jako sídlo královské rodiny, zůstává Tower královskou rezidenci a je proto střežen stálou stráží – ta je tvořena jednotkou královské gardy Buckinghamského paláce. Tato ochrana je tvořena dvěma hlídkami, které stráží Tower během doby, kdy je otevřen – jedna má stanoviště před Jewel House a druhá před Queen's House.

V současnosti je Tower hlavně turistickou atrakcí. Mimo samotné budovy je možno zhlédnout i britské korunovační klenoty, kolekci brnění z královské sbírky a zbytky hradeb opevnění z doby římské správy. Poprvé si mohla veřejnost korunovační klenoty a sbírku brnění prohlédnout už za vlády Karla II. (1660–85).

Personál Toweru – Yeomen Warders (tzv. Beefeaters) – plní funkci průvodců, provádí taktní ochranu a díky uniformám pocházejících z tudorských časů jsou i turistickou atrakcí. Každý večer tito dozorci provádí Ceremony of the Keys – procedurální uzamčení bran Toweru. S ohledem na starou legendu jsou zde, na náklady vlády, chováni havrani. Pověst uvádí, že když havrani opustí Toner, království se zhroutí.

Zdroj: Wikipedia

Oficiální webová stránka: www.hrp.org.uk/TowerOfLondon

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Doplňující informace

Doprava
Metro
Tower Hill

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY