PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Trocadéro - Francie, Paříž

Základní informace

Náměstí Trocadéro se prostírá na levém břehu Seiny. Jeho podstatnou část zabírají dvě křídla paláce Challiot, která jsou domovem několika muzeí. Kromě toho se z náměstí i zahrad pod ním nabízí jeden z nejkrásnějších pohledů na Eiffelovu věž.

Trocadero, Paříž, Francie

Náměstí s výhledem na Seinu se zalíbilo již Napoleonovi, který tu zamýšlel postavit velkolepý palác pro svého syna, honosícího se titulem Římského krále. Z toho důvodu se prostranství původně nazývalo Place du Roi-de-Rome (náměstí Římského krále). Do své abdikace však císař plánovanou stavbu nestihl dokončit. U příležitosti Světové výstavy v roce 1878 byl na místě zamýšleného paláce vybudován velmi zdobný Palais du Trocadéro. O více než 50 let později byl stržen a na jeho místě vyrostl Palác Challiot, vybudovaný pro Světovou výstavu v roce 1937, který tu stojí dodnes.

Monumentální stavba se dvěma zaoblenými křídly zahrnuje celkem tři muzea a také divadlo, které proslulo uváděním současných her. Ve východním křídle paláce sídlí pravděpodobně nejzajímavější ze zdejších expozic, vynikající Muzeum architektury a národního dědictví (Cité de l’architecture et du patrimoine), které vás provede vývojem francouzské architektury v běhu staletí a uvidíte v něm například trojrozměrné makety francouzských gotických katedrál nebo rekonstrukci bytu od Le Corbusiera.

V západním křídle paláce Challiot sídlí rovněž skvělé Námořní muzeum (Musée de la Marine), které seznamuje s dějinami francouzského námořnictva od 17. století do současnosti a návštěvníky láká především na sbírky modelů lodí, navigačních přístrojů nebo expozici o podmořských objevech. V západním křídle kromě toho najdete Muzeum člověka (Musée de l’Homme), přibližující vývoj lidstva.

Z terasy mezi oběma křídly paláce budete mít nedalekou Eiffelovu věž jako na dlani. Od paláce Challiot můžete sejít ze schodů do zahrad Jardins du Trocadéro, v jejichž středu uvidíte fontány, vystřikující v pravidelných intervalech proudy vody, které jsou navíc po setmění působivě osvětleny. Na východní straně zahrad stojí budova pařížského akvária Cinéaqua.

Oficiální webová stránka: https://en.wikipedia.org/wiki/Trocad%C3%A9ro

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY