PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 7x

Tropical Islands - Německo

Základní informace

Tropical Islands neboli Tropické ostrovy je velkolepý akvapark 70 km jižně od Berlína v německé spolkové zemi Braniborsko.

Nemecko Tropical Islands.jpg Nemecko Tropical Islands, tobogan.jpg Nemecko Tropical Islands, Camp.jpg

Umělé letovisko bylo otevřeno 19. prosince 2004 v hangáru o délce 360 metrů, šířce 210 metrů a výšce 107 metrů, který patřil sovětskému letectvu. Postaven byl pro výrobu vzducholodě Aerium, která ovšem nikdy nebyla dokončena. Nevyužívanou budovu i s okolními pozemky koupila malajská společnost, která tu postavila vodní ráj, v němž se denně vystřídá skoro sedm tisíc návštěvníků.

Největší bazén na světě s vodou o teplotě kolem 28 °C je obklopen bílou pláží s pískem ze štěrkovny v Dolním Sasku. I přes množství návštěvníků si voda díky moderní technologii čištění pomocí ozonové filtrace zachovává kvalitu blížící se vodě pitné. Ti, kteří se chtějí ohřát v teplejší vodě, mohou využít lagunu s jeskyní, opičí skálou, vodopádem či vířivkami, která připomíná prostředí Bali.

Vše doplňuje tropický prales o rozloze 10 000 m², v němž si je možné při procházce jeden kilometr dlouhou stezkou prohlédnout padesát tisíc rostlin v šesti stech druzích. Nechybí tu ani palmy a orchideje. Využít je možné i různé druhy sauny, např. kamennou, parní či saunu v korunách stromů a oblíbená je i solná jeskyně. Vše doplňuje nabídka masáží, kosmetických služeb, ale i fitness.

Lidem vyhledávajícím adrenalin je určen nejvyšší tobogán v Německu o výšce 27 metrů, při jehož sjezdu lze dosáhnout rychlosti až 70 km/hod. Ti, kteří by se i přesto nudili, se mohou proletět balonem, zahrát si minigolf či zúčastnit se kurzů potápění.

Areál Tropical Islands je otevřený 24 hodin denně a návštěvníkům nabízí i ubytování v chatkách, stanech či lehátkách na pláži. Najíst se pak mohou v tropické vesničce, jejíž vchod tvoří impozantní brána z Bali. V domcích inspirovaných architekturou Thajska, Bali, Bornea a Samoy se skrývají restaurace s kuchyněmi odpovídajícími podobě stavby. Oblíbená je i samoobslužná restaurace Mondial, nabízející fastfood v podobě pizzy, hamburgerů, hotdogů či hranolek. Vše pak doplňuje bar a cukrárna.

Oficiální webová stránka: https://www.tropical-islands.de/en

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY