PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

The Trossachs - Skotsko

Základní informace

Trossachs je skotský kraj skalnatých kopců a překrásných jezer, který se nachází na pomezí oblastí Lowlands a Highlands. Tento kraj inspiroval řadu spisovatelů, např. sira Waltera Scotta, který do Trossach umístil několik svých románů.

Highland Cow, Skotsko Loch Lomond, Skotsko

Název tohoto údolí je používán i pro jeho okolí, které se stalo spolu s Loch Lomond součástí prvního skotského národního parku, jenž slavnostně otevřela roku 2002 princezna Anna. V srdci The Trossachs se nachází les zvaný The Great Trossachs Forest. Na ploše 16500 ha tu bylo od roku 2006 vysázeno více než dva miliony původních druhů stromů, v nichž se velmi rychle usídlila rozličná fauna. Vidět tu lze např. tetřívka obecného, orla skalního i mořského a své útočiště tu našla i veverka obecná a divoké kočky.

„Skotská vysočina v malém“, jak bývá The Trossachs přezdíváno, patří k místům, které musí každý návštěvník Skotska vidět. Krajina kopců a jezer nabízí neuvěřitelné scenérie.

Popularitu této oblasti zajistil skotský spisovatel Sir Walter Scott. Předjal romantismus a „kult malebnosti“ 19. století, které reagovalo na pravidla, strohost a řád století předchozího, a svá díla zasadil právě do této krajiny. Poprvé sem přijel roku 1790 jako budoucí advokát, který měl – doprovázen ozbrojenou hlídkou – zajistit uplatnění práva proti jedné z místních rodin. Právě od jednoho ze seržantů poprvé zaslechl legendu o místním lidovém hrdinovi. Rob Roy MacGregor byl však reálná postava a zdaleka ne tak kladná, jak jej popisují pověsti. Nicméně příběhy o místním „Robinu Hoodovi“ nastartovaly Scottovu fantazii, a tak roku 1817 vyšel román Rob Roy. Místní krajina ale sehrála důležitou roli už o sedm let dříve v jeho básni Panna jezerní. Knihy vzbudily zájem Britů o tuto oblast, který rapidně vzrostl ještě i po návštěvě královny Victorie.

K nejznámějším v The Trossachs patří místa spojená právě s Roy Robem, jako je např. jeho hrob nedaleko Glengyl House, ale i nádherné jezero Loch Katrine, vesnička Callander s možností navštívit přádelnu vlny či vesničky Aberfoyle a Brig o´Turk.

Oficiální webová stránka: www.lochlomond-trossachs.org

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY