PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Valley of the Rocks - Anglie

Základní informace

Valley of Rocks, do češtiny překládané jako Údolí kamenů či Skalnaté údolí, je oblíbená turistická destinace v Národním parku Exmoor západně od vesnice Lynton.

Valley of the Rocks, NP Exmoor, Anglie

Rokle, posetá pískovcovými skalami, vede podél pobřeží severního Devonu a nabízí nádherné výhledy na útesy, vysoké až 250 metrů. Je místem vyhledávaným nejenom turisty, ale i geology, neboť tu lze vidět devonské horniny, které jsou v celé severní části anglického hrabství Devon nejstarší a jež jsou proslulé množstvím fosilií.

Toto podivuhodné údolí vzniklo relativně nedávno. Ještě před 12 tisíci lety tu byla tundra, avšak poté působením povětrnostních vlivů vznikly osamocené fantaskní skalní útvary, které vytváří jeho jedinečnost.

Nedotčená krajina v místech, kde se Exmoor potkává s mořem, je snadno přístupná. Jednou z možností je využít parkoviště uprostřed údolí, ale zajímavější je buď vyjít či unikátní lanovkou vystoupat z Lynmouth do Lyntonu, odkud již vedou úzké cestičky do údolí. Ty se po chvíli začnou rozestupovat a před ohromenými zraky turistů se objeví jedinečné skalní útvary.

Při nenáročné turistice v okouzlujícím prostředí si lze užívat výhledy na Národní park Exmoor i protější břehy Walesu či pozorovat proslulé místní kozy pasoucí se na prudkých svazích, které tu žijí divoce, přestože jsou potomky domestikovaných zvířat.

Valley of Rocks ohromuje své návštěvníky už po staletí. Svoji inspiraci tu našlo mnoho spisovatelů, básníků i hudebních skladatelů. Roku 1797 sem také společně zavítali angličtí romantičtí básníci Samuel Taylor Coleridge a William Wordsworth, kteří zde, okouzlení zdejší krásou, začali psát nikdy nedokončenou báseň Wanderings of Cain.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY