PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Verona - Itálie

Základní informace

Verona je jedno z nejpůvabnějších měst v severní Itálii. Je známá jako rodiště Romea a Julie ze slavné tragédie Williama Shakespeara. V centru Verony se nachází mnoho antických památek a vznešené paláce postavené z místního růžového vápence.

Verona, Itálie Katedrála Santa Maria Assunta, Verona, Itálie Piazza delle Erbe, Verona, Itálie

U řeky Adige na úpatí pohoří Monte Lessini si svou osadu založili již Etruskové. Roku 89 př. n. l. se tu usídlili Římané, kteří využili výhodnou polohu na křižovatce obchodních cest.

Ve 12. a 13. století byla Verona svobodným městským státem, ale roku 1260 začala skoro sto třicet let trvající vláda rodu Scaligeri. Tito despotové přinesli městu blahobyt a zasloužili se o vznik mnoha významných staveb. Jako svoji rezidenci zbudovali monumentální pevnost Castelvecchio, v níž dnes sídlí muzeum. Jejich jméno nese i most ze 14. století, který je však kopií toho původního – poté, co jej Němci v roce 1945 vyhodili do povětří, byl celý postaven znovu.

Roku 1387 vystřídal rodinu Scaligeri milánský rod Visconti a poté město až do příchodu Napoleona roku 1796 přináleželo k Benátkám. Součástí Italského království se stalo v roce 1866.

Velká část budov ve Veroně je postavena z tzv. rosso di Verona, tedy narůžovělého vápence, který se těží v okolí, přičemž množství památek se dochovalo z dob Římanů.

V centru města stojí třetí největší amfiteátr na světě. Postaven byl roku 30 n. l. a vešlo se do něj dvacet tisíc diváků. Z 1. století př. n. l. pochází římské divadlo. Z jeho jeviště sice nezbylo skoro nic, ale dochovala se neporušená část hlediště, z nějž se nabízí nádherný výhled na město.

K novějším stavbám patří např. dóm z 12. století, na jehož portálu jsou kromě světců vyobrazeni i Oliver a Roland, dva rytíři Karla Velikého, oslavovaní ve středověké poezii. Za návštěvu stojí i dvojkostel San Fermo Maggiore, jehož spodní část založili benediktini roku 1065 a horní vznikla o dvě stě padesát let později.

Návštěva Verony by nebyla úplná bez zhlédnutí balkonu ze slavné scény příběhu Romea a Julie. Nachází se na malém dvorku Casa di Giulietto.

Oficiální webová stránka: www.comune.verona.it

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Itálie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY