PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Victoria and Albert Museum - Anglie, Londýn

Základní informace

Victoria and Albert Museum je největší muzeum dekorativního umění a designu na světě, jehož sbírka čítá přes 4 miliony objektů. Nachází se v Londýně ve čtvrti South Kensington v blízkosti muzeí Science Museum a Natural History Museum.

Victoria and Albert museum, Londýn, Anglie Victoria and Albert Museum, Londýn, Anglie

Založení muzea

Muzeum bylo založeno v roce 1852 jako reakce na veleúspěšnou výstavu a oslavu průmyslové revoluce v Křišťálovém paláci (Crystal Palace) konanou o rok dříve, ale na současném místě bylo otevřeno až v roce 1909. Je pojmenováno po královně Viktorii a jejím manželovi, princi Albertovi. Právě královna Viktorie zahájila stavbu architekta Sira Astona Webba poklepáním na základní kámen v roce 1899.

Hlavní vstup z Cromwell Road je zdoben kupolí, která je viditelně inspirovaná královskou korunou, a sochami královny Viktorie a jejího manžela, prince Alberta. Budova samotná je dech beroucím klenotem viktoriánské architektury, avšak to, co skrývá uvnitř, je ještě obdivuhodnější.

Co můžete obdivovat ve Victoria and Albert Museum

Victoria and Albert Museum je domovem pro sbírku artefaktů ze všech koutů světa – Evropy, Indie, Číny, Koreje, Japonska a islámských zemí. Jsou zde zastoupeny výrobky z různých materiálů (např. keramika, sklo, kov) a pro různé účely (např. sochy, kostýmy, šperky, zbraně, nábytek). Za pozornost stojí sbírka luxusních dámských šatů, která ilustruje módu vyšších společenských vrstev od 17. století až po současnost.

Vzhledem k nepřebernému množství artefaktů je nemožné říct, které z nich jsou nejvzácnější nebo nejhezčí. Jmenujme proto skutečně jen špičku pomyslného ledovce: římské sloupy, Rafaelovy malby, replika Michelangelova Davida, Tipuův tygr (Tiger of Tipu) – dřevěná mechanická konstrukce z 18. století, která znázorňuje tygra útočícího na britského vojáka a vydává při tom autentické zvuky. Za zmínku a vidění také stojí třeba nejstarší anglická vidlička vyrobená v roce 1632.

Nejbližší stanice metra: South Kensington

Oficiální webová stránka: www.vam.ac.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY