PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 4x

Warner Bros Studios - Anglie

Základní informace

Warner Bros. Studios jsou filmová studia ve městě Leavesden ležícím jen pár kilometrů severozápadně od Londýna. V roce 2012 byla ve filmových studiích otevřena expozice vztahující se k filmům o čaroději Harry Potterovi, které se zde natáčely.

Roku 1939 vzniklo u vesničky Leavesden v anglickém hrabství Hertfordshire malé letiště a továrna, v níž se během druhé světové války vyráběly bitevní letouny pro ministerstvo obrany a později letecké motory firmy Rolls-Royce. Roku 1994 se však tento prostor začal měnit na filmové ateliéry. Jeden z největších filmových a televizních producentů Warner Bros. Entertainment do této přestavby investoval více než sto miliónů liber, a tak tu 29. září 2000 mohl začít vznikat první film natočený na základě knih J. K. Rowlingové.

Po dokončení posledního z řady osmi filmů se tvůrci rozhodli nabídnout zájemcům pohled do zákulisí a otevřít ateliéry veřejnosti. To se stalo 31. března 2012 a zájem návštěvníků předčil veškerá očekávání.

Vstup do celého prostoru představuje velká hala s fotkami herců a tvůrců filmů. Po vyzvednutí vstupenek musí každý vystát dlouhou frontu, během níž si však může prohlédnout malý kumbál pod schody, v němž Harry Potter bydlel. Po krátkých filmech, v nichž k návštěvníkům promluví herci, producenti i scénáristi, kteří se na filmu podíleli, a kde si mohou milovníci Harryho Pottera připomenou to nejlepší z natočeného materiálu, se už před nedočkavými návštěvníky objeví bradavická Velká síň pro více než čtyři sta dětí, kde došlo k mnoha důležitým událostem.

Během návštěvy, na níž je nutné vyhradit si alespoň tři hodiny času, je možné si prohlédnout Brumbálovu pracovnu, kuchyni Weasleyových, Hagridovu chýši, projít se Příčnou ulicí či obdivovat proslulé koště NIMBUS 2000.

V ateliérech také našly své místo originální kostýmy, rekvizity a kulisy a zájemci se tu dozví o pozadí zvláštních efektů vytvořených pro tyto filmy, mezi něž patří např. pohyblivé schodiště či famfrpálové zápasy. Ochutnat lze i máslový ležák či Bertíkovy fazolky.

Rada: Warner Bros. Studio leží mimo Londýn. Nejsnáze se sem dostanete z železniční stanice Watford Junction, odkud vás doubledecker s motivy Harryho Pottera převeze během patnácti minut přímo k bráně studia.

Oficiální webová stránka: https://www.wbstudiotour.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY