PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Weald & Downland Living Museum - Anglie

Základní informace

Weald & Downland Living Museum je muzeum pod širým nebem asi jedenáct kilometrů severně od Chichesteru v anglickém hrabství Sussex.

Živoucí muzeum o rozloze 16 hektarů leží v nádherné krajině South Downs National Park. Zásluhu za jeho vznik nese především Roy Armstrong. Tento historik, přednášející dospělým na univerzitě v Southamptonu, našel zálibu ve skanzenech severských zemí a toužil jeden podobný otevřít i v Anglii. Vhodný pozemek se mu podařilo získat za symbolickou jednu libru v roce 1964 na West Dean Estate. Nemalé zásluhy o rozvoj muzea je nutné připsat i Christopherovi Zeunerovi, který skoro třicet let s velkým osobním nasazením zastával funkci ředitele.

První budovy tu vyrostly v roce 1968, kdy také bylo muzeum oficiálně otevřeno. Přemístěny sem byly stavby z různých typů krajiny jihovýchodní Anglie, kterým hrozilo na původním místě zbourání. Všechny byly pečlivě rozebrány a tady znovu sestaveny. Originály navíc doplňují dvě archeologické rekonstrukce. Dnes si tu lze prohlédnout více než 50 historických budov z doby od roku 950 do 19. století. Vidět tu tak je možné jak repliku anglosaské haly, tak malinký kostelík z doby vlády Eduarda VI.

To, co je však na muzeu unikátní, je fakt, že se nejedná o pouhý soubor domů, ale o místo, kde jednotlivé stavby a jejich okolí ožívají. Návštěvníci tu mohou nejednom vidět, ale i vyzkoušet vaření či tkaní, ve stájích a v okolí domu pobíhají hospodářská zvířata, na zahradách se pěstuje ovoce a zelenina a na polích roste obilí, len a chmel. Městské děti se tady seznámí s tradičními domácími zvířaty, ať už se jedná o tažné koně, voly do pluhů, ovce, prasata, slepice či husy. Návštěvnici si tak snáze představí život na farmě, v truhlářské dílně, obchodě, škole či v kovárně, ale vidět je tu např. i středověká hala z 15. století, sýpka, sušička cihel, stodoly či jeřáb z 19. století, který původně stával na farmě v Altonu v Hampshire a byl schopen přenést asi pět tun.

Muzeum pravidelně pořádá i kurzy tradičních řemesel a každý rok se tu koná několik festivalů.

Oficiální webová stránka: www.wealddown.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY