PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Widecombe-in-the-Moor - Anglie

Základní informace

Widecombe-in-the-Moor je nádherná vesnice v Národním parku Dartmoor v jihozápadním anglickém hrabství Devon, která v každém ročním období přitahuje množství turistů.

Widecombe-in-the-Moor leží mezi vysokými žulovými skalami v roklině, vytvořené říčkou East Webburn. Na její polohu odkazuje i její název, který vychází ze slov withy a combe, znamenající údolí vrb.

Dominantu vesnice tvoří kostel, zasvěcený svatému Pancrasovi. Věž této „katedrály vřesovišť“, jak bývá svatostánek přezdíván, je vidět zdaleka a představuje důležitý orientační bod. Kostel byl postaven ve 14. století v perpendikulárním stylu, ale díky výnosu z okolních dolů byl několikrát rozšířen. V interiéru zaujme především malovaná stěna mezi chórem a chrámovou lodí či vytesaný kruh sestávající ze tří jednouchých králíků. Za pozornost stojí i schránka tzv. letterboxingu v jižním transeptu, který je předchůdcem dnešních kešek.

Hned vedle kostela stojí Church House, dokončený roku 1537, který původně sloužil jako pivovar pro výrobu kostelního svrchně kvašeného piva ale. Později byl určen pro odpočinek věřících, přicházejících z daleka, či jako starobinec.

Velkou událostí, na kterou se sjíždějí každý rok lidé ze všech koutů země, je proslulý trh, který se koná vždy druhé úterý v září. Zatímco se původně jednalo o běžný trh se zemědělskými produkty a řemeslnickými výrobky, dnes jde spíš o velkou slavnost plnou soutěží, závodů pro děti i dospělé či show se psy, ovcemi, poníky či dobytkem. Každý Angličan také zná rčení „uncle Tom Cobley and all“, které se jako refrén opakuje na konci každé sloky lidové písně Widdicombe Fair. Nejstarší její dochovaný zápis pochází z roku 1880, kdy ji zaznamenal místní vikář poté, co ji slyšel zpívat starého vesničana.

Necelých dvě stě domácností, které tu žijí, vydělává především na turistickém ruchu. Najít tu lze dvě kavárny, dvě hospůdky a nespočet obchůdků se suvenýry. Vesnice se objevila také ve filmu Stevena Spielberga Válečný kůň, natočeném roku 2011.

Rada: Widecombe-in-the-Moor je ideální východiště na výlety do vřesovišť. Nechcete-li s sebou nosit těžké batohy, využijete možnosti túry s lamami, které vaše věci ponesou.

Oficiální webová stránka: https://www.widecombe-in-the-moor.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY