PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 4x

Windsor - Anglie

Základní informace

Windsor je živé a malebné městečko ležící v překrásném povodí řeky Temže západně od Londýna. Je hojně navštěvované turisty z celého světa především díky majestátnímu hradu Windsor, který je jedním z oficiálních královských sídel a nejstarším dosud obydleným hradem na světě. Windsor ale zaujme i množstvím pěkných georgiánských budov, vynikajícími obchody a restauracemi.

Windsor Castle, Anglie Eton College, Windsor, Anglie Legoland Windsor, Anglie

Historie města Windsor

Původní osídlení Old Windsor je zmiňováno v anglosaské kronice z devátého století. Po invazi Normanů v roce 1066 začala asi 5 km jižně od osídlení stavba hradu a sídlo královské rodiny se sem přesunulo z původního místa pravděpodobně začátkem 12. století. Začal vznikat New Windsor. Královskou rodinu během dalších desetiletí následovalo mnoho obyvatel z Old Windsor a městečko se dále rozvíjelo. Tomu napomohla mimo jiné i stavba mostu Windsor Bridge, který je nestarším mostem na Temži a tehdy do Windsoru nasměroval důležité dopravní a obchodní cesty. Na konci 13. století byl Windsor již hlavním městem hrabství. Až do 16. století pokračoval úspěšný rozvoj městečka, čemuž značně pomáhalo spojení Windsoru s královskou rodinou. Hubenější léta ještě prohloubila občanská válka, během které byl v roce 1649 popraven anglický král Karel I. Další období rozvoje města přišlo až po roce 1804, kdy hrad Windsor začal opět obývat anglický panovník. New Windsor byl oficiálně přejmenován na Windsor v roce 1974. Na místě původního osídlení je dodnes vesnička Old Windsor.

Kromě samotného městečka a hradu nabízí Windsor poměrně velké množství dalších aktivit a zajímavostí. Na opačném břehu řeky Temže leží městečko Eton se slavnou Eton College, chlapeckou střední školou, kde studovali i princové William a Harry. V elegantním Frogmore House nedaleko hradu jsou pohřbeni královna Victorie a její muž princ Albert. Ve městě také najdete populární Legoland a po většinu roku se můžete projet na lodičkách po řece Temži. Od jara do podzimu si můžete prohlédnout hrad s parkem a údolí Temže z výšky windsorského kola. Necelých 10 kilometrů od Windsoru narazíte na travnatou louku Runnymede, kde byla v roce 1215 podepsána Velká listina svobod. Jednu z nejvýznamnějších historických událostí Anglie tu už několik desítek let připomíná elegantní památník.
Vzdálenost od Londýna: cca 30km

Oficiální webová stránka: www.windsor.gov.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY