PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Worcester - Anglie

Základní informace

Worcester je město ve střední Anglii ležící na břehu řeky Severn. Charakter města změnila moderní architektonická výstavba, ale přesto dominantou města zůstává gotická katedrála, ve které se nachází hrobka anglického krále Jana I. Bezzemka.

Worcester cathedral, Worcester, Anglie

Dějiny Worcesteru sahají až do doby kolem roku 400 př. n. l., kdy tu u brodu přes řeku vznikla malá osada. Tu Římané později opevnili a změnili v živé obchodní centrum. Rozvoj osídlení pokračoval i ve středověku, kdy město prosperovalo díky výrobě plátna. Svůj význam na krátkou dobu ztratilo v 18. století, ale situace se zlepšila roku 1815, kdy vznikl kanál propojující Worcester s Birminghamem, jenž zjednodušil a zrychlil přepravu zboží mezi těmito dvěma městy. V té době se Worcester proslavil především výrobou rukavic. Na přelomu 18. a 19. století pak textilní průmysl vystřídaly slévárny a továrny produkující stroje pro těžební průmysl.

Centrum města se rozkládá kolem katedrály. Její stavba byla zahájena roku 1084 na místě, kde stávala už krypta z 10. století. K největším zajímavostem tohoto kostela patří fakt, že jeho kapitulní síň má jako jediná na ostrově kruhový tvar, a skutečnost, že právě tady je pohřben král Jan Bezzemek.

Město je také známé druhou nejstarší porcelánkou v Anglii, založenou už roku 1751. Tehdy totiž doktor John Wallen a lékárník William Davis vyvinuli vlastní metodu výroby porcelánu a své poznatky využili v dnes slavné továrně Royal Worcester.

Worcester se pak kromě tří parků a nejmalebnějšího kriketového hřiště v zemi pyšní ještě proslulou továrnou Lea & Perrins Worcestershire Sause, která vyrábí tzv. worcestrovou omáčku. Už od roku 1837 si tak můžeme dochucovat dušené maso, ryby, ale i saláty a majonézu tmavě hnědou kořenící omáčkou, jejíž jemně pálivá chuť je tvořena především octem, šalotkou, melasou, česnekem, zázvorem, ale i dalšími ingrediencemi.

Oficiální webová stránka: www.visitworcestershire.org/Worcester

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY