PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 6x

York - Anglie

Základní informace

York je jedinečně zachovalé město obklopené městskými hradbami, které zažilo více než 2000 let vzrušující historie a uchovalo si ohromné množství středověkých staveb. Je to jedno z nejzajímavějších anglických měst s fascinující historií, krásou a rozmanitostí. Žije v něm zhruba 150 tisíc obyvatel.

Clifford´s Tower, Anglie York, Anglie St Mary´s Abbey, York, Anglie Fishergate Bar, York, Anglie York Minster, Anglie

Historie města York

Město bylo založeno v roce 71 a má bohatou římskou a vikinskou historii. Bylo hlavním městem římské provincie Britannia Inferior. Později se stalo též střediskem a důležitým říčním přístavem vikinského království Jórvik. Krátce po normanské invazi v roce 1066 zpustošil město Vilém Dobyvatel. Ve 12. století ale York zase začal prosperovat a stal se centrem obchodu. Po celý středověk byl York jedním z nejvýznamnějších měst v Anglii a jeho relativní význam poklesl až s příchodem průmyslové revoluce. York je dnes velmi živým a prosperujícím velkoměstem.

Památky Yorku, které stojí za prohlídku

York se pyšní spoustou architektonických klenotů, nejvýznamnější z nich je Yorkská katedrála, největší gotický kostel severně od Alp. Další zajímavé či významné stavby jsou např. Merchant Adventurers’ Hall, Clifford’s Tower nebo Fairfax House. Překrásný výhled na město se vám otevře z městských hradeb.

Za návštěvu určitě stojí Jorvik Viking Centre, který vám umožní poznat York za doby Vikingů. Největší muzeum železniční dopravy na světě – National Railway Museum – se zase pyšní nejlepší kolekcí královských vlaků. Příjemná bude procházka historickým centrem po dlážděných ulicích (bez ruchu aut), York můžete ale poznat i během plavby po řece nebo vyhlídkové okružní jízdy v otevřeném autobusu.

Vzdálenost od Londýna: cca 340km

Oficiální webová stránka: www.visityork.org

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY