PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Ženeva - Švýcarsko

Základní informace

Ženeva leží na břehu Ženevského jezera v západní části Švýcarska na hranicích s Francií. Je hlavním městem stejnojmenného kantonu a třetím největším městem ve Švýcarsku. Proslula především jako obchodní a bankovní centrum a také jako sídlo mnoha mezinárodních organizací.

Ženeva, Švýcarsko Svycarsko Zeneva, jezero Leman Svycarsko Zeneva, jezero Leman Ženeva, Švýcarsko Notre Dame, Ženeva, Švýcarsko

Jednou z nejdůležitějších organizací, která má své sídlo v Ženevě, je Organizace spojených národů (OSN). Od roku 1966 sídlí v budově tzv. Paláce národů (Palais des Nations), která je mezinárodním územím. Během prohlídek paláce mohou návštěvníci nahlédnout do některých zasedacích místností a také do přilehlého parku s mnoha sochami a památníky věnovanými jednotlivými členskými státy OSN.

Kromě toho je Ženeva sídlem např. Světové zdravotnické organizace nebo Červeného kříže. Tato významná humanitární organizace spravuje ve městě také poutavé Mezinárodní muzeum Červeného kříže, které dokumentuje tragédie, války a mise, jichž se Červený kříž od svého vzniku v roce 1863 účastnil. Západně od centra města sídlí Evropská organizace pro jaderný výzkum (CERN), jedna z nejmodernějších vědeckých laboratoří na světě, jejíž sídlo mohou zájemci v rámci prohlídek rovněž navštívit.

Město leží v západním cípu Ženevského jezera (Lac Léman) v místech, kde řeka Rhôna vtéká do Francie. Řeka rozděluje Ženevu na pravý břeh (Rive Gauche) se Starým městem a levý břeh (Rive Droite), který je komerční zónou. Ženevské jezero je současně největším švýcarským i francouzským jezerem s rozlohou 580 km2. Brázdí jej výletní lodě a podél něj byly vybudovány četné promenády. Jedním ze symbolů Ženevy je tzv. Jet d’eau, obrovská fontána tryskající z jezera do výšky 140 metrů. Každou sekundu tento gejzír vychrlí až 500 litrů vody.

Centrem ženevského Starého města je náměstí Place du Bourg-de-Four a jeho dominantní stavbou katedrála sv. Petra a Pavla z 12. – 13. století. V tomto svatostánku kázal v 16. století významný švýcarský reformátor a teolog francouzského původu Jan Kalvín.

Oficiální webová stránka: https://www.geneve.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY