PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 4x

Albrecht-Dürer-Haus - Německo, Norimberk

Základní informace

Albrecht-Dürer-Haus, česky Dům Albrechta Dürera, je slavné muzeum, věnované životu a dílu tohoto německého génia, nacházející se v centru Norimberku v německé spolkové zemi Bavorsko.

Nemecko Norimberk, Albrect Durer Haus

Renesanční grafik, malíř, teoretik umění a obchodník se narodil v Norimberku roku 1471. Svůj dům, v němž se dnes jeho muzeum nachází, koupil v roce 1509 a poté tu skoro dvacet let až do své smrti žil a tvořil. Právě tady vzniklo množství z jeho skoro 250 dřevořezů, více než 180 maleb, 108 mědirytů a leptů a 34 akvarelů. Rozlehlá budova na hlavním náměstí v podhradí byla postavena už roku 1420 a dle dobových dokumentů ji roku 1501 přestavěl astrolog Bernhart Walte na první doloženou hvězdárnu v Evropě.

Albrecht Dürer na této „dobré adrese“ bydlel se svou matkou, tovaryši a ženou Agnes. Ta svého manžela přežila o devět let, a protože neměli děti, byl po její smrti dům prodán a jeho majitelé se často střídali. Teprve roku 1826 jej město odkoupilo a vytvořilo zde vzpomínkovou místnost věnovanou tomuto umělci. U čtyřstého výročí jeho narození tu pak bylo zřízeno muzeum, v němž si lze mimo jiné prohlédnout sbírku jeho grafických prací, doplněnou kopiemi jeho obrazů.

Dům prošel rozsáhlou rekonstrukcí a jeho interiéry byly uvedeny do stavu, v jakém se mohl nacházet v 16. století za Dürerova života. Dvě prostřední podlaží jsou zařízena jako obytná a lze tu navštívit renesanční kuchyně či obývací pokoj. Za pozornost však stojí i masivní dřevěné schodiště ze 17. století. Dürerovu práci připomíná tiskařský lis v přízemí, ale zájemci se zde mohou dozvědět vše i o starých technikách tisku či přípravě barev. Nahlédnout je možné také do tiskařské dílny, kde je vysvětlený celý postup výroby deskového obrazu. Nádherná je i mapa světa z roku 1507. Výstavu doplňuje multimediální show Albertus Durer Noricus.

Oficiální webová stránka: https://museen.nuernberg.de/duererhaus

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY