PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Albrechtsburg - Německo, Meissen

Základní informace

Albrechtsburg je rozsáhlý pozdně gotický markraběcí zámek, stojící na návrší v centru Míšně v německé spolkové zemi Sasko, který je považován za nejstarší zámek na území Německa.

Albrechtsburg, Míšeň, Německo Nemecko Meissen, Albrechtsburg Albrechtsburg, Míšeň, Německo

Nad malebným labským údolím si v letech 1471–84 nechali bratři Ernst a Albrecht z rodu Wettinů přestavět starý hrad v novou moderní rezidenci. Společně panovali v Sasku a rozhodli se vytvořit reprezentativní správní středisko spojené s obytným zámkem své rodiny. Jako autor plánů velkolepé přestavby byl zvolen Arnold von Westfalen, díky němuž vznikla první pevnost přestavěná v sídelní zámek na území dnešního Německa. Jeho práci stěžoval fakt, že komplex leží na svahu, a bylo nutné vyrovnat se s touto terénní překážkou. Ve výsledném projektu naplánoval dvě podlaží sklepení, přízemí a tři horní patra.

Ještě během stavby si však bratři Wettinové rozdělili svá panství, takže monumentální zámek nikdy nesloužil svému původnímu účelu. Využíván byl jen k recepcím a při loveckých slavnostech. Pozdně gotická stavba našla své další využití až roku 1710, kdy tu saský kurfiřt a polský král August II. Silný zřídil první manufakturu porcelánu v Evropě. Ta na Albrechtsburgu fungovala více než 150 let. Poté zámku rekonstrukce navrátila jeho původní podobu a dnes jsou všechna jeho podlaží přístupná veřejnosti.

Z architektonických prvků zaujme především velkolepé točité schodiště či rozměrné nástěnné malby Wilhelma Römanna s historickými výjevy s tématikou hradů, chodu porcelánky či života příslušníků rodu Wettinů. Další výmalbu, při níž se nechal inspirovat gotickou předlohou, provedl profesor Ernst Handel z Výmaru, a brzy poté vznikly historicky přesné kopie podlahy, nábytku, dveří, kamen i krbů.

Rada: V areálu budov na míšeňském návrší stojí i nádherná katedrála. Jestliže plánujete navštívit obě stavby, ušetříte na vstupné, když si koupíte kombinovanou vstupenku.

Oficiální webová stránka: https://www.albrechtsburg-meissen.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Doplňující informace

Vstupné
žáci ve skupině €3 (neuveden věk)

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY