PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Alter Kornmarkt - Německo, Regensburg

Základní informace

Alter Kornmarkt je půvabné náměstí v severovýchodní části centra Řezna nedaleko dómu svatého Petra v německé spolkové zemi Bavorsko.

Téměř čtvercový půdorys náměstí o délce strany zhruba 80 metrů vychází z tvaru pevnosti, která stávala na severozápadě římského vojenského tábora Castra Regina. Ta vyhořela v roce 357 a archeologické nálezy prokázaly, že se pod dlažbou náměstí skrývá množství starších antických staveb z 2. až 3. století, jako jsou lázně, kasárna či sídlo velitele římského tábora.

Od počátku tisíciletí se na místně dnešního Alter Kornmarkt nacházelo centrum politického i společenského života a až do roku 1825 se tu pravidelně konal obilní trh, který byl později přestěhován na Haidplatz. Z něj také pochází i tradiční název náměstí, i když bylo krátce na přelomu 19. a 20. století přejmenováno po polním maršálkovi Helmuthovi von Moltke.

Alter Kornmarkt obklopují ze všech stran reprezentativní budovy. Na severu to jsou nádherně zrenovované měšťanské domy a budova jednoho z nejstarších klášterů v Řeznu Niedermünster. Jeho dnešní barokní podoba pochází ze 17. a 18. století. Zasvěcený je Nanebevzetí Panny Marie a svatému Erhardovi a k vidění v něm jsou náhrobky nejenom tohoto svatého, ale např. i krále Jindřicha I. Bavorského a jeho ženy Judity a dcery Gisely. Na východní straně vedle něj stojí Karmelitánský kostel svatého Josefa a s ním sousedící škola. Klášter na tomto místě založil roku 1637 císař Ferdinand II. a je dodnes funkční. Jižní část náměstí uzavírá Alte Kapelle, mariánský kolegiátní kostel, přestavěný do rokokové podoby. Na západní straně náměstí stojí nepřehlédnutelná věž Römerturm, tedy Římská věž, která je pozůstatkem karolínské pevnosti. I přes svůj název však s dobou Římanů nemá nic společného. Obloukový mostek ji spojuje s vévodským dvorem Herzoghof, v němž lze obdivovat nádherný sál z počátku 13. století.

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY