PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Altes Rathaus - Německo, Regensburg

Základní informace

Altes Rathaus je komplex historických budov a zároveň sídlo primátora města na Radničním náměstí v Řezně v německé spolkové zemi Bavorsko.

Roku 1245 bylo Řezno povýšeno na svobodné říšské město, a tak bylo nutné najít reprezentativní prostory pro zasedání jeho představitelů. Výsledkem je výrazná žlutě zbarvená stavba s dominantní věží, která byla v průběhu staletí několikrát přestavovaná a rozšiřovaná, takže se skládá z několika částí. Základ tvořil opevněný starý patricijský dům s věží ze 13. století. Na jeho zadním dvoře se nachází jedna ze tří nejstarších kašen v Řezně, kterou v roce 1661 vytvořil místní sochař Leoprand Hilmer. Jihozápadní křídlo vzniklo později a je postavené ve stylu gotiky. Jeho součástí býval i dům městského písaře a Říšský sál. Východní část, zvaná Nová radnice, byla přistavěna kolem tzv. Neptunova dvora v barokním stylu v polovině 18. století a slouží jako městská správní budova.

V přízemí Staré radnice dnes sídlí turistické informační centrum, a protože je komplex stále využívaný pro potřeby města, je návštěvníkům přístupná pouze jeho část. Vidět tu však lze např. nádherný gotický arkýř, který nechal postavit Ludvík I., či tři železné tyče, které představují oficiální měrné jednotky loket, sáh a stopu. Navštívit lze i bohatě zdobený Říšský sál se stropem z roku 1408. Právě tady bylo v letech 1663 až 1806 sídlo říšského sněmu, i když první záznam o zasedání tohoto parlamentu v tomto sále pochází už z roku 1355. Za pozornost tu stojí např. barevně označené lavice, které zajištovaly, že všichni sedí na správném místě, např. červená byla určena pro kurfiřty. Altes Rathaus skrývá ve svých útrobách i Muzeum říšského sněmu a nádherný sál Dollingersaal s raně gotickou výzdobou, který sem byl přemístěn v roce 1964. Přístupné je i středověké vězení s mučírnou zvanou Fragstatt.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY