PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Audi Zentrum Ingolstadt - Německo, Ingolstadt

Základní informace

Audi Zentrum Ingolstadt je automobilové muzeum firmy Audi, které se nachází nedaleko této továrny v Ingolstadtu v německé spolkové zemi Bavorsko.

Asi 2 kilometry severně od centra Ingolstadtu otevřela továrna Audi kousek od své výrobny moderní zážitkové centrum, v němž prezentuje svoji značku. V prosklených budovách mohou zájemci prozkoumat historii i budoucnost proslulých aut a stejně tak i zakoupit nový vůz. Součástí komplexu je i muzeum, mapující dějiny firmy, jejíž čtyři propojené kruhy v logu značí spojení automobilek Audi, DKW, Horch a Wanderer pod jednu značku roku 1932.

Kruhovou budovu muzea ze skla a oceli navrhl architekt Gunter Henn a slavnostně byla otevřena 15. prosince 2000. Ve 23 metrů vysoké stavbě je vystavena na skoro 6000 čtverečních metrech necelá stovka automobilů, ale i motorky a jízdní kola. Vše je tu doplněno technickými nákresy, souvisejícími exponáty i velkoformátovými fotografiemi.

Stálé expozice se nachází v horních dvou podlažích. Ve třetím poschodí si lze prohlédnout nejstarší exponáty z let 1899 až 1945, o poschodí níž se mohou zájemci kochat vozidly vyrobenými od roku 1946 do počátku nového tisíciletí. Obě tato patra jsou pak rozdělena do sedmi sekcí, z nichž každá nabízí přehled o konkrétním období. Samozřejmostí jsou i texty a obrázky, které osvětlují vztah mezi automobilkami, moderními technologiemi a společností. V nejnižším patře se konají přechodné tematické výstavy.

Celou budovu si můžete projít samostatně, ale lze využít i nabídky organizovaných prohlídek s průvodcem. Nejkratší z nich trvá 60 minut a zájemci se během ní dozví nejdůležitější fakta o firmě Audi. Zúčastnit se lze i 90 minutových komentovaných exkurzí, které jsou pořádány ke třem různým tématům.

Rada: Zaujala-li vás historie této značky, můžete nakouknout na její současnost i budoucnost přímo v továrně. Na prohlídku je však nutné se objednat předem přes internet.

Oficiální webová stránka: https://www.audi-zentrum-ingolstadt.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Doplňující informace

Vstupné
skupina max. 30 osob (1sk. €48,74)

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY