PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Augsburger Rathaus - Německo, Augsburg

Základní informace

Augsburger Rathaus je monumentální sídlo městské rady i administrativy Augsburgu, ležící v srdci města na severním konci Maximilianstraβe.

Nemecko Augsburg, Town Hall

První radnice na tomto místě byla postavena už roku 1385. Na počátku 17. století však bylo nutné zajistit důstojné místo pro zasedání říšského sněmu a zároveň dát radnici podobu, která by odpovídala významu i bohatství vzkvétajícího města.

Základní kámen nejvýznamnější světské renesanční budovy severně od Alp položil 25. srpna 1615 autor projektu Elias Holl. Do března 1620 vyrostla mohutná stavba se dvěma věžičkami, která jako první budova na světě měla více než šest pater. Její podoba byla inspirována Florencií a v jejím průčelí lze nalézt dvě nápadné ozdoby, které reprezentují představu Augsburgu jako svobodného říšského města: císařskou orlici a zelenou šišku borovice limby, která se stala symbolem města už v dobách antiky.

Interiér byl dokončen až o čtyři roky později. V přízemí se nachází monumentální hala s mramorovými sloupy a nádherným klenutým stropem. Ve druhém patře je pak prostor zamýšlený jako kanceláře městské rady, ale od druhé světové války slouží jako místo zasedání představitelů města. Tato část je veřejnosti většinou nepřístupná, ale návštěvníci si mohou prohlédnout tzv. Zlatý sál v prvním patře, jehož úchvatnou podobu vytvořil Johann Matthias Kager. Monumentální hala o rozloze 552 m² a výšce 14 metrů odráží bohatství města v době svého vzniku. Obdivovat tu lze nástěnné malby, kazetový strop či nádherně zdobené dveře. Podél stěny sálu stávaly dříve čtyři místnosti, každá o rozloze 150 m², určené pro významné hosty městské rady. Ty však byly jako i větší část radnice 25. února 1944 zničeny při bombardování města britskými vojsky. Obnoven poté byl jen jeden z těchto pokojů, do nějž mohou zájemci nakouknout.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY