PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Belvedere - Rakousko, Vídeň

Základní informace

Belvedere je nádherný barokní palácový komplex v jihozápadní části historického centra Vídně.

zámek Belvedere, Vídeň, Rakousko zámek Belvedere, Vídeň, Rakousko zámek Belvedere, Vídeň, Rakousko

Roku 1697 koupil princ Evžen Savojský pozemky u bran tehdejší Vídně a pověřil Johanna Lucase von Hindebrandta postavením reprezentativního sídla. Tento slavný vojevůdce císařské armády přelomu 17. a 18. století se zapsal do historie již čtrnáct let před tím, když odrazil expanzi Turků do Evropy, a čekala jej další sláva ve válkách o španělské dědictví. Své letní sídlo tak mohl pojmout opravdu velkolepě, takže bývalo přirovnáváno k francouzským Versailles.

Nejdříve byl roku 1716 postaven Dolní palác. Elegantní zámek sloužil jako soukromá rezidence prince. Dodnes můžeme obdivovat vybavení jeho interiéru, neboť místnosti tu byly ponechány v původní podobě. Proslulý je především Groteskový sál, Mramorová galerie či Zlatý pokoj. Roku 1776 právě do této budovy přemístila císařská rodina svou obrazovou galerii, kterou o pět let později zpřístupnila veřejnosti. V roce 1889 však byla celá tato kolekce přesunuta do nově vzniklého Kunsthistorického muzea. Dnes se tu konají především příležitostné výstavy.

Horní palác, dostavěný roku 1723, byl určený k reprezentačním účelům a k zábavě. V této třípodlažní budově se dnes nachází jedna z nejcennějších uměleckých sbírek Rakouska, zahrnující umění této země od středověku po současnost. V sedmi tematických sálech si lze prohlédnout více než čtyři stovky děl, jímž vévodí díla výtvarných geniů, jako byl např. Egon Schiele či Oskar Kokoschka. Samostatné oddělení je věnováno čtyřiadvaceti malbám Gustava Klimta, mezi něž patří jeho patrně nejslavnější obraz Polibek.

Honosný palác s bohatě zdobeným průčelím stojí v horní části celého svažitého pozemku, takže se od něj nabízí nádherný výhled na celý areál. S Dolním palácem je spojen francouzskými zahradami, rozdělenými do tří teras. Jejich součástí je i tzv. Alpská zahrada s rododendrony a se sbírkou bonsají.

Oficiální webová stránka: https://www.belvedere.at

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Doplňující informace

Vstupné
vstup do 19 let zdarma

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY