PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Brühlsche Terrasse - Německo, Drážďany

Základní informace

Brühlsche Terrasse je oblíbená turistická památka v centru Drážďan, která se nachází v celkové délce kolem 500 metrů na nábřeží řeky Labe.

Brühlsche Terrasse, Drážďany, Německo

Unikátní relaxační prostor, který Goethe nazval „balkonem Evropy“, se nachází na délce asi půl kilometru na levém břehu řeky Labe mezi mosty Augustusbrücke a Carolabrücke.

Od 16. století obepínal Drážďany mohutný kruh hradeb s vodním příkopem, jehož součástí byly kasematy s ubytovacími prostorami a sklady zboží. Postupem času však opevnění začalo ztrácet na významu, a tak jejich část koupil roku 1739 saský politik hrabě Heinrich von Brühl, ministerský předseda saského kurfiřta Friedricha Augusta II. Ten najal architekta Johanna Christopha Knöffela, aby pozemek přeměnil na soukromé pavilony, galerie, knihovnu a letohrádek, obklopené zahradami. Celý projekt byl dokončen roku 1748.

Po slavné bitvě národů u Lipska roku 1814, kde Drážďany stály na straně poraženého Napoleona, sem vítězové dosadili jako generálního guvernéra knížete Nikolaje Grigorjeviče Repnina-Volkonskyho. Byl to právě on, kdo otevřel zahrady veřejnosti, a tak mohlo vzniknout nejkrásnější drážďanské korzo. K zahradnickému klenotu nechal Gottlob Friedrich Thormeyer přistavět velké schodiště, později doplněné čtyřmi skupinkami soch od Johanna Schillinga, představující denní doby.

V roce 1945 podlehly terasy americkému bombardování, ale brzy byly znovu postaveny. Z Brühlových staveb se do dnešních dnů dochovala jen knihovna, ale lze tu obdivovat i další budovy, jako je Albertinum, Umělecká akademie či Semperova opera. Vidět je zde možné i zbytky městských hradeb, kanonové dvory či kasematy. Klenutá sklepení pod terasami, z nichž některá se dochovala až z 16. století, se stala svědky mnohých historických událostí, např. roku 1708 tu Johann Friedrich Böttger vyrobil první evropský tvrzený porcelán.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY