PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Canal Grande - Itálie, Benátky

Základní informace

Canal Grande neboli Velký kanál je hlavní vodní cesta, která protíná srdce Benátek a kolem níž stojí většina významných historických budov tohoto města.

Grand Canal, most Rialto a gondola, Benátky, Itálie Grand canal, Benátky, Itálie

Dříve býval Canal Grande přístavem, v němž se odehrávala většina obchodních aktivit Benátské republiky. Časem ztratil svoji důležitost, ale stále se jedná o hlavní dopravní tepnu Benátek.

Kanál je 4 kilometry dlouhý, dosahuje šířky 30 až 70 metrů a jeho hloubka nikde nepřesahuje 5 metrů. Z ostrova se do něj stéká 45 říček. Rozděluje město na dvě části, které jsou spojeny čtyřmi mosty. Ponte degli Scalzi nahradil roku 1934 původní most z tepaného železa, Ponte di Rialto stojí ve stejnojmenné čtvrti obchodu a jedná se o první kamenný most v Benátkách a Ponte dell´ Accademia z poloviny 19. století se nachází u Galleria dell´Accademia, kde je uchována nejcennější sbírka benátských obrazů. Nejnovější z mostů Ponte della Costituzione byl dokončen roku 2007.

Velký kanál nazval velvyslanec francouzského krále Karla VIII. nejkrásnější ulicí světa. Kolem něj lze vidět architekturu pěti století, neboť od 15. století byly starší budovy nahrazovány novými paláci. Každá místní významná rodina tu toužila mít sídlo s průčelím obráceným ke kanálu, takže se tu nachází to nejlepší, co nabízela architektura Benátské republiky. Obdivovat je možné stavby ve stylu gotickém, barokním i renesančním. Mezi přepychovými paláci našlo své místo i několik kostelů. K nejvýznamnějším památkám města patří Santa Maria della Salute, San Simeone Piccolo, San Marcuola s nikdy nedokončeným průčelím či San Geremia, v němž se skrývají relikvie svaté Lucie. Za nejkrásnější část kanálu je obecně považována zátoka svatého Marka se stejnojmenným náměstím.

Každý rok Canal Grande ožívá množstvím slavností. K oblíbeným patří např. Regata Storica, během níž se koná velká přehlídka historických plavidel s posádkou v tradičních kostýmech, následovaná závody člunů a gondol.

Rada: Canal Grande si nejlépe prohlédnete z vody. Využít k tomu můžete vodní autobus, jehož zastávka se nachází na konečné stanici autobusů na náměstí Piazzali Rome.

Oficiální webová stránka: www.aviewoncities.com/venice/canalgrande.htm

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Itálie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY