PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Cecilienhof - Německo, Postupim

Základní informace

Cecilienhof je zámek nacházející se v Postupimi, který byl dokončen roku 1917. Od 17. července do 2. srpna 1945 se zde konala tzv. Postupimská konference, která řešila poválečné uspořádání Evropy.

Cecilienhof, Postupim, Německo

Cecilienhof se nachází v severní části rozsáhlého parku Neuer Garten u jezera Jungfernsee. Postavit jej nechal císař Vilém II. pro svého syna prince Viléma a jeho ženu Cecilii. Jako architekt byl vybrán Paul Schultze-Naumburg, který navrhl zámek ve stylu anglického tudorovského domu, zdobeného 55 různými komíny. Když byla stavba v srpnu 1917 po čtyřech letech prací dokončena, korunní princ se sem ihned nastěhoval. K dispozici měl 176 místností. Rodina Hohenzollern, vládnoucí v Prusku a v Německé říši, jej používala však jen do konce první světové války.

Svou největší slávu ale Cecilienhof zažil od 17. července do 2. srpna 1945, kdy se tu konala poslední konference tzv. velké trojky, Postupimská konference. Harry S. Truman, Winston Churchill a Josif Vissarionovič Stalin se měli původně sejít v Berlíně, ale ten byl natolik zničen, že rozhodování o poválečném uspořádání Evropy bylo přesunuto do sálu nedalekého Cecilienhofu.

Když zámek připadl k území kontrolovanému Sovětským svazem, sloužila budova především jako zábavní a odpočinkové centrum ruských vojáků. V roce 1952 tu pak vzniklo muzeum konference, jehož prostory využívala německá vláda také k přijímání státních návštěv. Zájemci si tu mohou prohlédnout velký sál, zachovaný v podobě, jakou měl během konání konference, a množství dokumentů, týkajících se jejího průběhu. Přístupné jsou i komnaty Hohenzollernů, přičemž ve spodní části jsou kolem nádvoří rozmístěné veřejné místnosti, jako je kuřácký salonek, knihovna, snídaňový pokoj, hudební či psací salon, v horním patře se nachází ložnice, koupelny a šatny. Autorem některých interiérů je architekt Paul Ludwig Troost.

Cecilienhof je od roku 1990 jako součást Komplexu paláců a parků Postupimi a Berlína zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY