PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 5x

Dover Castle - Anglie, Dover

Základní informace

Hrad Dover Castle je velká středověká pevnost, kterou nechal ve 12. století vybudovat král Jindřich II. Nachází se ve městě Dover v anglickém hrabství Kent a tyčí se na vrcholu proslulých bílých útesů. Za jasného počasí je odtud nádherný výhled na Francii. Do dnešních dnů se hrad pyšní římským majákem (vysoký 24 metrů), který je jedním z nejlépe zachovalých římských majáků v Evropě.

Dover Castle, Anglie Dover Castle, Anglie Dover Castle, Anglie

Historie Dover Castle

Původně zde stálo hradiště Iron Age a nedaleký anglosaský kostel byl pravděpodobně jeho součástí. Brzy po bitvě u Hastings v roce 1066 bylo místo převedeno do vlastnictví vítěze Viléma Dobyvatele. Od té doby bylo místo obsazeno nepřetržitě a to až do roku 1958. Pevnost nechal vybudovat král Jindřich II. v letech 1180–1185 (architektem byl Maurice Stavitel). Pyšní se mohutnými věžemi, velkou věží Great Tower (vysoká 25,3 m) a stěnami tlustými až 6,5 m. Velká věž byla symbolem královské moci a autority, sloužila také jako palác pro královské ceremonie a poskytovala ubytování pro Jindřichův královský dvůr. Ve 13. století za vlády Jindřicha III. byla přistavěna věž Peverell´s Tower, která sloužila jako vězení. Dnes nabízí komfortní ubytování. Od roku 1740 až do roku 1945 se zde aktivovaly ozbrojené síly, které byly zapotřebí v britských válkách. Během Napoleonských válek byl hrad přestavěn. Město Dover se stalo posádkovým městem a bylo potřeba vybudovat kasárny a skladiště. Asi 15 metrů pod vrcholem útesů tak vznikl komplex kasáren, ve kterých bylo ubytováno více než 2000 vojáků.

Prohlídka Dover Castle

Dnes mohou návštěvníci tyto válečné tunely prozkoumat v rámci prohlídky Secret Wartime Tunnels. Skutečné filmové záběry přiblíží atmosféru evakuace Operation Dynamo: Rescue from Dunkirk z května 1940. Tehdy admirál Bertram Ramsay zachránil na 338 tisíc vojáků před německými silami. Napjatou válečnou atmosféru umocňují originální nahrávky a svědectví veteránů. Vše je doplněno speciálními efekty, které přibližují atmosféru a napětí z druhé světové války.

Ve středověké věži Great Tower se představí herci v kostýmech a přiblíží návštěvníkům středověký život u dvora krále Jindřicha II., jednoho z nejmocnějších anglických panovníků. Bohatě zařízené místnosti, postavy v dobovém oblečení a filmy oživují historické postavy Jindřicha II., prince Jana i královského dvorního šaška Rolanda Fartera.

Prohlídky pokračují přes tunely až do originálních pokojů velitelství armády. Jsou zařízeny tak, jak vypadaly během druhé světové války. K vidění jsou pokoje Gun Operations Room, telefonní ústředna Telephone Exchange, Repeater Station a dělostřelecká provozní místnost Coast Artillery Operations Room.

Poblíž tunelů se nachází i podzemní nemocnice Undeground Hospital. Byla postavena v letech 1941–2 pro zraněné vojáky. Návštěvníkům jsou zprostředkovány zvuky, vůně a atmosféra nemocnice s operačním sálem za doby druhé světové války. Příběh zraněného pilota dokreslují vzrušující audio-vizuální efekty.

K vidění je i kuchyně a ubytovna pro ženské pomocné síly Women´s Auxilliary Air Force (WAAF). Nechybí ani restaurace, obchody a prostor pro nejmenší návštěvníky.

Zdroj:
http://cs.wikipedia.org/…r_%28hrad%29
http://en.wikipedia.org/…Dover_Castle
http://www.english-heritage.org.uk/…over-castle/

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY