PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Eremitage - Německo, Bayreuth

Základní informace

Eremitage je parkový a palácový komplex nacházející se v bavorském městě Bayreuth, který byl založen v roce 1715. Park byl postupně rozšiřován a nachází se zde několik menších staveb (Altes Schloss, Neues Schloss a další).

Nemecko Bayreuth, Eremitage Nemecko Bayreuth, Eremitage

V 18. století se mezi evropskou šlechtou rozšířila hra na asketický život, inspirovaná hrátkami na dvoře Ludvíka XIV. Proto si mnozí z nich začali stavět nová sídla, která nesla název Ermitáž, z francouzského ermitage, tedy poustevna.

Roku 1715 si i markrabě Georg Wilhelm nechal postavit tzv. Starý zámek, čtyřkřídlý komplex s malým nádvořím, kde v každém ze dvou bočních křídel bylo dvanáct malých místností pro členy dvora. Severní křídlo zabírala obrovská hala a prostorné apartmány pro rodinu markraběte. Zámek, postavený dle návrhu architekta Eliase Räntze, se stal centrem tehdejšího dvorního života. Šlechta tu trávila den osamoceně, sám markrabě pobýval v některé ze staveb v lese, a scházeli se až u společné večeře. Když se však roku 1735 dostal k moci markrabě Friedrich, věnoval celý komplex své manželce Willhelmině. Ta ihned najala architekta Johanna Friedrich Graela, jehož po jeho smrti roku 1740 vystřídal Johann Georg Weiss, a nechala celý prostor zásadně přestavět a rozšířit. Zvětšila Starý zámek, přistavěla k němu hudební salon, japonský kabinet a čínský zrcadlový kabinet a rozsáhlou úpravou prošly i zahrady. Ty jsou dnes považovány za klenot rokoka a ukázku špičkové architektury 18. století. Návštěvníci tu mohou objevovat skrytá zákoutí a navštívit tu lze i jeskyni a umělou zříceninu. Každého jistě okouzlí i vodní kaskáda o délce dvě stě metrů.

V průběhu let tu přibyly i další stavby. V roce 1718 to byla umělá skála zvaná Parnas se sochami Apollóna a devíti múz, v letech 1743–1745 vznikl dle návrhu Josepha St. Pierre systém vodních trysek, Ruinentheater a Dolní jeskyně. Vrcholem úprav je tzv. Nový zámek z let 1749–1753, který sestává ze dvou obloukových křídel, oddělených střední rotundou. Její vrchol zdobí pozlacená kvadriga, kterou vede bůh Slunce Apollon. Právě díky této soše bývá budova nazývána Sluneční chrám.

Oficiální webová stránka: https://www.eremitage-bayreuth.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY