PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 0x

Ermitáž -

Základní informace

Ermitáž je umělecko-historické muzeum v Petrohradě, jehož sbírky patří k největším a nejprestižnějším na celém světě.

Rusko St Petersburg, Palace Square

V polovině 18. století pověřil pruský král Friedrich II. Veliký obchodníka se starožitnostmi Johanna Ernsta Gotzkowskeho, aby pro něj založil sbírku obrazů. Když se však sběrateli podařilo nashromáždit úctyhodných 225 kusů uměleckých děl, byl panovník natolik finančně vyčerpaný sedmiletou válkou, že nemohl sbírku zaplatit. Obrazy proto roku 1764 koupila ruská carevna Kateřina II. Veliká, a tak dala vzniknout největší kolekci obrazů na světě a zároveň muzeu, pyšnícímu se více než třemi miliony předmětů od pravěku do současnosti.

Pro veřejnost se expozice částečně otevřela roku 1852, ale oficiální status muzea získala až po listopadové revoluci v roce 1917.

Rozsáhlé sbírky našly své místo v šesti historických budovách u Něvy, přičemž hlavní část je umístěna v zimním sídle ruských panovníků, zvaném Zimní palác, postaveném ve stylu ruského baroka pro Alžbětu I. Petrovnu.

V bohatých expozicích lze najít 16 000 maleb, 600 000 kreseb a tisků, 12 000 soch, doplněných náhrobky, oltáři, milionem mincí a medailí, grafikami, rytinami, … Kdyby se chtěl návštěvník u každého exponátu zastavit jen na jednu minutu, strávil by v budovách Ermitáže šest let.

Přestože je vstup do muzea přísně střežený a každý návštěvník projde bezpečnostní kontrolou, čas od času se někomu podaří dovnitř vnést nebezpečné předměty. Asi nejznámější incident se odehrál 15. června 1985, kdy skoro padesátiletý muž pronesl do budovy láhev s kyselinou sírovou, jíž poškodil jednu z nejvzácnějších místních maleb Rembrandtovu Danae. Její restaurování do původního stavu si vyžádalo dlouhých dvanáct let.

Rada: Chcete-li ušetřit za poměrně vysoké vstupné, jež je rozdílné pro místní a pro cizince, naplánujte si návštěvu Ermitáže na první čtvrtek v měsíci, kdy je vstup pro všechny zdarma.

Oficiální webová stránka: https://www.hermitagemuseum.org

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace
Základní informace Hlavní fakta

Školní zájezdy

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY