PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Fondation Maeght - Francie, Saint-Paul-de-Vence

Základní informace

Muzeum Fondation Maeght (Nadace Maeght) stojí nedaleko centra vesničky Saint-Paul-de-Vence. Po pařížském Centre Pompidou je druhým nejnavštěvovanějším muzeem moderního umění ve Francii a také jednou z nejvýznamnějších galerií svého druhu v Evropě. Je magnetem pro turisty pohybující se na Azurovém pobřeží a povinnou zastávku pro všechny milovníky umění. Každoročně přitahuje na 200 000 návštěvníků.

Fondation Maeght vystavuje ojedinělou soukromou sbírku uměleckých děl 20. století. Založili ji manželé Marguerite a Aimé Maeghtovi, sběratelé a obchodníci s uměním, kteří se osobně znali s mnoha slavnými umělci působícími v minulosti v kraji Provence. Galerie byla slavnostně otevřena v roce 1964 a v současnosti obsahuje více než 6000 uměleckých děl, která jsou vystavována po pravidelně obměňovaných částech. Fondation Maeght kromě toho vždy jednou za půl roku pořádá vynikající krátkodobé tematické a retrospektivní výstavy.

Uměleckým dílem je i samotná moderní budova galerie. Tento prosvětlený několikapodlažní dům s mnoha terasami umístěný v srdci krásné přírody je mistrovským dílem katalánského stavitele Josepa Lluise Serta, žáka slavného švýcarského architekta Le Corbusiera. Na výzdobě budovy se podílela řada umělců známých jmen. Jedna z vodních nádrží je například dílem kubisty Georgese Braqua, uvidíte zde mozaiku od Marca Chagalla, kašnu od Pola Buryho nebo labyrint Joana Miróa. Mobiliář příjemné muzejní kavárny je dílem švýcarského sochaře Giacomettiho.

Samotná sbírka děl 20. století obsahuje sochy, keramiku, malby i grafiku od Légera, Kandinského, Matisse, Chagalla, Braqua, Miróa, Bonnarda, Zadkina, Picassa a mnoha dalších. Některá umělecká díla jsou umístěna také ve venkovní expozici, a tak si je můžete prohlédnout během procházky zdejší klidnou zahradou.

Oficiální webová stránka: www.fondation-maeght.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY