PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Holy Trinity Church - Anglie, Stratford upon Avon

Základní informace

Holy Trinity Church, česky kostel Nejsvětější Trojice, je půvabný kostelík ve Stratfordu nad Avonou, kde našel místo svého posledního odpočinku anglický dramatik a básník William Shakespeare.

Holy Trinity Church, Stratford-upon-Avon, Anglie

Jeden z nejhezčích farních kostelů v Anglii je zároveň nejstarší dochovanou budovou ve městě. Bohoslužby se tu konají více než tisíc let. O místě, kde stojí, se ví, že je roku 714 získal biskup Ecguuine z Worcesteru. První písemná zmínka o kostelíku však pochází z doby o více než sto let později, kdy je toto místo jmenované v listině podepsané králem Beorhtwulfem. Patrně Normané pak nahradili původně dřevěnou stavbu kamennou, ale ani z té se do dnešní doby nic nezachovalo. Základ současné podoby kostel získal až roku 1210 a v roce 1330 věnoval cech Svatého kříže peníze na zbudování věže a přestavbu lodě. Poté, co Jindřich VIII. potlačil cech a zavřel kolej, připadl kostel městu.

Nejvíce návštěvníků míří do kněžiště z roku 1331. Obdivovat tu mohou šestadvacet zdobených sedadel, na nichž jsou zobrazeni andělé, mýtické příšery, ale i bojující ženy a muži. Právě tady je také pohřben světoznámý autor komedií a tragédií, přezdívaný „labuť stratfordská“.

Narodil se nejspíše v den svatého Jiří, tedy 23. dubna 1564, v Henley Street. V kostele Nejsvětější Trojice byl o tři dny později pokřtěn, v mládí se tu oženil a pokřtěny tu byly i jeho děti. Ve svatostánku na břehu řeky Avon lze najít i jeho náhrobek. Pochován je vedle své manželky a dcery Susanne. Nalevo od místa, kde je pohřbený, lze vidět pomník s básníkovou sochou, zachycující jeho poněkud strnulou podobu. Každý rok se mu sem přijíždí poklonit kolem dvou set tisíc návštěvníků.

Každoročně také v sobotu nejblíže svátku svatého Jiří kostel, jeho okolí i centrum Stratfordu ožívá procesím na Shakespearovu památku. Průvod vedený chlapci ze školy krále Edwarda VI. končí právě u kostelíka, kde se pokládají květy na Shakespearův hrob.

Oficiální webová stránka: www.stratford-upon-avon.org

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY