PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Královský palác Brusel - Belgie, Brusel

Základní informace

Královský palác (Palais Royal) je oficiálním sídlem belgického panovníka ležící na bruselském Palácovém náměstí. Bývají zde přijímány cizí delegace, ale královská rodina bydlí v paláci Laeken na předměstí Bruselu.

Royal Palace, Brusel, Belgie

Belgie je poměrně mladou zemí, a tak i dějiny paláce její královské rodiny nesahají do hluboké historie.

Roku 1820 během šesti hodin vyhořela většina středověkého Coudenberského paláce, který patřil vévodům v Brabantu. Na jeho místě v Horním městě u Parc De Bruxelles začala proto výstavba nového sídla, a tak vznikla jedna z nejkrásnějších bruselských budov.

Exteriéry byly z větší části dokončeny za vlády krále Leopolda II., přičemž nejfotografovanější je působivé neoklasicistní průčelí, postavené dle plánů architekta Henri Maqueta roku 1904. Alegorickou postavu Belgie v jeho frontonu, obklopenou skupinami reprezentujícími průmysl a zemědělství, navrhl sochař Thomas Vinçotte. Na počátku 20. století přibyla i formální zahrada, oddělující palác od náměstí.

Později byl upraven i interiér, jehož část je pro návštěvníky otevřená od července do září. Vidět tu mohou Síň polního maršálka s obrazem belgického krále Leopolda I. z roku 1843, Bílý salonek, osvětlený obrovskými zlacenými lustry s rokokovým nábytkem a portréty královské rodiny z 19. století, či Goyův pokoj s malbami tohoto slavného španělského malíře. K vrcholům prohlídky patří Zrcadlový sál, v jehož zrcadlech se odráží krajina za protějšími okny, a prostorný Trůnní sál s osmadvaceti lustry, zdobený basreliéfy Augusta Rodina. Vidět tu je možné i fotografie ze zahraničních cest monarchů.

Královský palác není sídlem královské rodiny; ta bydlí v Chateau Royal na bruselském předměstí Laeken. Palais Royal je spíše místem, kde se konají významné audience, státní slavnosti, recepce a hostiny a kde jsou přijímáni zástupci cizích států.

Rada: I přesto, že se Vám nepodaří nakouknout do paláce, můžete zjistit, jestli tu král právě je. Jeho přítomnost oznamuje vyvěšená belgická vlajka nad vchodem.

Oficiální webová stránka: https://www.brussels.be/visit-royal-palace

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Zajímavé články

Hranolky

Školní zájezdy Belgie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY