PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Kunsthistorisches Museum - Rakousko, Vídeň

Základní informace

Kunsthistorisches Museum, česky Uměleckohistorické muzeum, je proslulé muzeum v centru Vídně, které patří k největším a nejvýznamnějším nejenom v Evropě, ale na celém světě.

Kunsthistorisches Museum, Vídeň, Rakousko

Hlavní budova Kunsthistorisches Museum se nachází u Hofburgu na náměstí Maria-Theresien-Platz. Postavit ji nechal spolu s protějším Přírodovědným muzeem ve druhé polovině 19. století císař František Josef I. Jeho záměrem bylo vytvořil jednotný komplex rozšířeného císařského paláce. Původně plánované propojení obou budov s Hofburgem však nikdy nebylo realizováno. Vytvořením projektu byl pověřen rakouský architekt Gottfried Semper za přispění Karla von Hasenauera. Ti navrhli neorenesanční budovu obdélníkového půdorysu s vnitřním dělícím křídlem, které vytváří dvě nádvoří. Velmi zdobný interiér je vykládaný mramorem a jeho stěny i stropy zdobí dokonale vyvedené štuky, ale i zlato a malba. Roku 1891 bylo muzeum po devatenácti letech výstavby otevřeno a přesunuly se sem císařské sbírky. Dodnes je tato instituce proslulá svým konzervativním přístupem i klasickým pojetím muzea jako chrámu.

Vidět tu lze cenné artefakty staré až 7000 let, zahrnující předměty od starověkého Egypta po Evropu 18. století. Spodní část budovy je věnována antice, Egyptu a Orientu, zatímco v patře lze najít výtvarná díla, mezi nimiž převažuje renesance a baroko. Návštěvníci tu mohou obdivovat Raffaelovu Madonu v zeleném, Vermmerův Ateliér, ale muzeum se pyšní i obrazy Hieronyma Bosche, Albrechta Dürera, Jana van Eycka, Rembrandta, Petra Paula Rubense, Diega Velázqueze a mnoha dalších velikánů evropského malířství. V rámci expozice lze také vidět největší sbírku Bruegelových děl na světě.

Rozsah sbírky zásadně přesahuje prostory jedné budovy. Její další části tak lze vidět např. v Neue Burgu, kde jsou vystaveny nálezy z Efesu, ale i hudební nástroje, zbraně či brnění, Hofburg stráží klenotnici, v Schönburgu návštěvníci mohou obdivovat kočáry a uniformy a další předměty našly své místo ve významných budovách po celém Rakousku.

Oficiální webová stránka: https://www.khm.at

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Doplňující informace

Vstupné
vstup do 19let zdarma, audioguide není v čj

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY