PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Land´s End - Anglie, Cornwall

Základní informace

Land´s End je nejzápadnější bod jižní Anglie v hrabství Cornwall.

Land´s End, Cornwall, Anglie Land´s End, Cornwall, Anglie Land´s End, Cornwall, Anglie

První turisté objevili tento mys už v 19. století. Přicházeli sem především za jedním z nejkrásnějších výhledů na celém ostrově a úchvatnými scenériemi. Stále více Britů sem však přijíždí, aby pozorovali nespočet druhů ptáků, mezi něž patří racci, alky, buřňáci, kormoráni a v posledních letech znovu i cornwallské kavče. Z vodních živočichů tu lze zahlédnout kromě ryb i tuleně a občas sem zabloudí i delfíni.

Nádherný „konec země“ je spojený s legendami o ztracené zemi Lyonesse a s příběhy o králi Artušovi. Během nedávného výzkumu (iniciovaného divokými zajíci, kteří při hloubení svých nor odkryli osm tisíc let staré pazourky a hroty šípů) ale vědci objevili i hřbitov z doby kamenné, pohřební mohyly z doby bronzové a hradiště z doby železné.

Maják Wolf Rock, vzdálený 13 km od pobřeží, a maják Longships, vzdálený 2,4 km od pobřeží, byly postaveny v 19. století za účelem včasného varování lodí před nebezpečnými útesy v okolí poloostrova. Přesto v průběhu staletí ztroskotaly v těchto nebezpečných vodách desítky lodí a na nich zahynuly stovky lidí.

Z až 210 metrů vysokých útesů se nabízí dechberoucí výhled. Vidět je skupina ostrůvků s majákem Longships, jehož bílé světlo problikává v desetisekundových intervalech až do dálky dvaceti kilometrů, a za jasných dnů lze spatřit i 45 km vzdálené souostroví Scilly. Za trochu námahy stojí 7,3 km dlouhá naučná stezka vinoucí se po vrcholu útesů, na níž je možné navštívit zrekonstruovanou dvě stě let starou farmu s tradičními cornwallskými dílnami, kde se vyrábí šperky, keramika a kožené výrobky i ryté sklo.

Málokdo odolá klasické fotce s rozcestníkem, ukazujícím směr a vzdálenost k majáku, k souostroví Scilly, do New Yorku a do nejsevernější ho města Velké Británie John O´Groats. 1349 km, které tam vedou, představují populární trasu, jež mnozí zdolávají na kole i pěšky, často za charitativními účely. Jednu prázdnou šipku vyplní za poplatek majitel rozcestníku názvem města, odkud jste přijeli, a k němu dodá i vzdálenost v mílích.

Rada: Nenechte se odradit velkým zábavním a nákupním komplexem, kterým musíte při cestě z parkoviště projít. Za ním už se otevřou úžasné výhledy na Atlantik.

Oficiální webová stránka: https://www.landsend-landmark.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY