PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 9x

Legoland Windsor - Anglie, Windsor

Základní informace

Legoland Windsor Resort je jedinečný rodinný zábavní park, ve kterém dominují prvky ze stavebnice LEGO. Leží cca 40 km západně od Londýna a 4 km od Windsoru. Zaměřuje se zejména na rodiny s dětmi ve věku 2–12 let a hlavními atrakcemi jsou horské dráhy.

Legoland Windsor, Anglie

Legoland ve světě

LEGO založil v roce 1934 chudý dánský tesař Ole Kirk Christiansen, který začal vyrábět klasické dřevěné kostky. Brzy se však nechal inspirovat vynálezem britského dětského psychologa Hillary Harryho Fischera Page a k stále ještě dřevěným dílkům přidal výstupky, pomocí nichž se mohly spojit s dalšími.

Název pochází z dánských slov „Leg Godt“, což znamená „hrát dobře“. V roce 1968 byl založen první Legoland v Billundu (Dánsko), kde byla umístěna stálá expozice LEGO modelů. V roce 1996 byl otevřen Legoland ve Windsoru na místě původního Windsor Safari parku. V letech 1999 až 2012 vznikly další čtyři parky a resorty Legoland. V roce 1999 v Kalifornii, v roce 2002 v Německu, v roce 2011 na Floridě a v roce 2012 v Malajsii.

Atrakce v Legolandu Windsor

Legoland Windsor Resort je velmi rozmanitý. Nabízí přes 55 interaktivních jízd a atrakcí na 150 akrech parku. Park je rozdělen do několika tematických oblastí. K dispozici jsou divoké vodní dráhy, pirátské stezky, loďstvo Vikingů, mořské příšery a další. Pro nejmenší děti je k dispozici DUPLO Valley. Návštěvníci si mohou vyzkoušet i roli řidiče interaktivní jízdy. U přístavu se nachází LEGO City. Zábavu při objevování nabízí Adventure Land. Rodiny zažijí velké dobrodružství i při hledání ztraceného pokladu ve starobylé zemi faraonů v Kingdom of the Pharaohs. Nebezpečné dobrodružství nabízí Pirate Shores. Pro ty, kdo touží po životě princů a princezen je k dispozici Knights Kingdom. Atrakce Land of the Vikings nabízí vedle jiného i severské bludiště.

Legoland je připraven i pro nejmenší návštěvníky. Některé atrakce v parku jsou uzpůsobeny pro děti do 3 let. Jejich seznam najdete na internetových stránkách.

Nechybí ani Miniland – vesnička obsahující modely památek a významných budov světa postavených z kostek Lega. Největším modelem v Minilandu je věž Canary Wharf Tower, která je vysoká 5,2 metru. Třem modelářům trvalo 850 hodin, než ji postavili a skládá se z 200 tisíc LEGO kostek. Nejmenšími modely jsou holubi na náměstí Trafalgar Square. Každý z nich je složen z 5 LEGO kostek.

Rada od nás: Počítejte s tím, že z některých atrakcí odejdete zcela zmáčení. Nachlazení se však bát nemusíte – na mnoha místech parku stojí speciální sušičky, které vás během pár minut usuší a připraví na další zážitky v Legolendu.

Zdroje:
http://www.legoland.co.uk/
http://cs.wikipedia.org/wiki/Legoland
http://en.wikipedia.org/…ndsor_Resort

Oficiální webová stránka: www.legoland.co.uk

Mohlo by vás také zajímat

London Sea Life, Madame Tussauds

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY