PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 9x

Legoland Windsor - Anglie, Windsor

Základní informace

Legoland Windsor Resort je jedinečný rodinný zábavní park, ve kterém dominují prvky ze stavebnice LEGO. Leží cca 40 km západně od Londýna a 4 km od Windsoru. Zaměřuje se zejména na rodiny s dětmi ve věku 2–12 let a hlavními atrakcemi jsou horské dráhy.

Legoland Windsor, Anglie

Legoland ve světě

LEGO založil v roce 1934 chudý dánský tesař Ole Kirk Christiansen, který začal vyrábět klasické dřevěné kostky. Brzy se však nechal inspirovat vynálezem britského dětského psychologa Hillary Harryho Fischera Page a k stále ještě dřevěným dílkům přidal výstupky, pomocí nichž se mohly spojit s dalšími.

Název pochází z dánských slov „Leg Godt“, což znamená „hrát dobře“. V roce 1968 byl založen první Legoland v Billundu (Dánsko), kde byla umístěna stálá expozice LEGO modelů. V roce 1996 byl otevřen Legoland ve Windsoru na místě původního Windsor Safari parku. V letech 1999 až 2012 vznikly další čtyři parky a resorty Legoland. V roce 1999 v Kalifornii, v roce 2002 v Německu, v roce 2011 na Floridě a v roce 2012 v Malajsii.

Atrakce v Legolandu Windsor

Legoland Windsor Resort je velmi rozmanitý. Nabízí přes 55 interaktivních jízd a atrakcí na 150 akrech parku. Park je rozdělen do několika tematických oblastí. K dispozici jsou divoké vodní dráhy, pirátské stezky, loďstvo Vikingů, mořské příšery a další. Pro nejmenší děti je k dispozici DUPLO Valley. Návštěvníci si mohou vyzkoušet i roli řidiče interaktivní jízdy. U přístavu se nachází LEGO City. Zábavu při objevování nabízí Adventure Land. Rodiny zažijí velké dobrodružství i při hledání ztraceného pokladu ve starobylé zemi faraonů v Kingdom of the Pharaohs. Nebezpečné dobrodružství nabízí Pirate Shores. Pro ty, kdo touží po životě princů a princezen je k dispozici Knights Kingdom. Atrakce Land of the Vikings nabízí vedle jiného i severské bludiště.

Legoland je připraven i pro nejmenší návštěvníky. Některé atrakce v parku jsou uzpůsobeny pro děti do 3 let. Jejich seznam najdete na internetových stránkách.

Nechybí ani Miniland – vesnička obsahující modely památek a významných budov světa postavených z kostek Lega. Největším modelem v Minilandu je věž Canary Wharf Tower, která je vysoká 5,2 metru. Třem modelářům trvalo 850 hodin, než ji postavili a skládá se z 200 tisíc LEGO kostek. Nejmenšími modely jsou holubi na náměstí Trafalgar Square. Každý z nich je složen z 5 LEGO kostek.

Rada od nás: Počítejte s tím, že z některých atrakcí odejdete zcela zmáčení. Nachlazení se však bát nemusíte – na mnoha místech parku stojí speciální sušičky, které vás během pár minut usuší a připraví na další zážitky v Legolendu.

Zdroje:
http://www.legoland.co.uk/
http://cs.wikipedia.org/wiki/Legoland
http://en.wikipedia.org/…ndsor_Resort

Oficiální webová stránka: www.legoland.co.uk

Mohlo by vás také zajímat

London Sea Life, Madame Tussauds

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY