PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Madonna del Sasso - Švýcarsko, Locarno

Základní informace

Poutní kostel Madony ve skalách (Santuario della Madonna del Sasso) je jedním z nejdůležitějších poutních míst ve Švýcarsku, který shlíží na město Locarno ze zalesněného skalnatého ostrohu. Svatostánek stojí na místě, na kterém se v 15. století údajně zjevila Panna Marie.

Madonna del Sasso, Locarno, Švýcarsko Madonna del Sasso, Locarno, Švýcarsko

Tu zde prý v roce 1480 prý spatřil mnich Bartoloměj da Ivrea z locarnského františkánského kláštera. Díky tomuto zjevení byla na tomto vyvýšeném místě o sedm let později postavena dřevěná kaplička. Ta však brzy nestačila pojmout množství poutníků, kteří se na místo zjevení vydávali, a tak na jejích základech v roce 1596 vyrostl kamenný kostel s arkádovým průčelím, který zde můžeme navštívit dodnes. V roce 2013 byla dokončena jeho rekonstrukce a v současné době se jedná o zápis na Seznam světového dědictví UNESCO.

Interiér hlavní svatyně, stojící na rozlehlém prostranství ve výšce 370 metrů, je bohatě vyzdoben freskami a nástěnnými malbami. Největší pozornost přitahuje především oltář, na němž je vyobrazen Útěk do Egypta (Fuga in Egitto) od mistra Bramartina z roku 1522. Kromě něj patří ke zdejším cennostem také uctívaná dřevěná soška Panny Marie z konce 15. století. Poutní místo však netvoří pouze svatyně Madony ve skalách, ale také křížová cesta a Kostel Zjevení (Chiesa dell’Annunciazione) z 16. století na úpatí kopce.

Ke komplexu se návštěvníci mohou během asi 20 minutového výstupu dostat pěšky nebo využít lanovku z ulice Via della Stazione, která kolmo protíná ústřední locarnské náměstí Piazza Grande. Kromě duchovních památek si tu užijete také nádherný výhled na Locarno, jezero Laggo di Magiore a jeho okolí. Můžete se odtud také vydat na procházku po některé ze značených turistických tras.

Oficiální webová stránka: madonnadelsasso.org

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY