PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 0x

Pillnitz - Německo, Drážďany

Základní informace

Pillnitz je zámek ležící ve stejnojmenné obci na pravém břehu Labe, dnes již spadá pod Drážďany; původně se zde nacházel hrad, který byl v 18. století přestavěn do zámecké podoby.

zámek Pillnitz, Drážďany, Německo

Pillnitz je největší zámecký komplex v Evropě postavený ve stylu chinoiserie, který napodobuje čínské stavby a jenž byl oblíbený především v 18. století.

Historie zámku však sahá do dob daleko dávnějších. První zmínka o stavbě na tomto místě pochází z roku 1335 a popisuje panské sídlo a rytířský statek.

Na konci 17. století získal nemovitost kurfiřt Jan Jiří IV., který však záhy zemřel, a tak se dědictvím dostal do vlastnictví jeho bratra Bedřicha Augusta, pozdějšího krále Augusta Silného.

Ten jej přenechal své milence Anně Constantii von Cosel, za jejíhož pobytu zde vzniklo bludiště z živého plotu. Brzy však upadla v nemilost u saského dvora a král začal zámek a přilehlý park využívat pro dvorské radovánky a opulentní slavnosti.

Právě kvůli nim byl povolán architekt Matthäus Daniel Pöppelman, který zde vystavěl mimo jiné Vodní palác, Horský zámek, Venušin chrám a zámecký kostel, ke kterým roku 1725 přibyla i oranžérie, čínský pavilon a venkovní schodiště u Vodního paláce, jehož autorem je Zacharias Longue.

Po požáru, který zde vypukl 1. května 1818, musela většina budov projít rozsáhlou rekonstrukcí, po níž byl přistavěn ještě tzv.** Nový palác, využívaný jako letní sídlo saského královského rodu, a největší litinový skleník v Německu, tzv. **Pavilon palem. Ten byl roku 2009 znovu opraven, a tak si návštěvníci mohou na 600 m² prohlédnout rostliny z Afriky, Austrálie a Nového Zélandu.

V interiéru zámku lze vidět expozici týkající se dějin této stavby, ale i dvorského života, módy či barokní kultury dvorských slavností.

V okolním parku roste přes dva tisíce dřevin a projít si je možné několik typů zahrad. Unikát představuje kamélie, která jako jediná ze čtyř těchto rostlin přivezených do Evropy z Japonska roku 1779 přežila do dnešních dnů. Její výška dosahuje úctyhodných 8,6 metrů a průměr činí 11 metrů.

Rada: Chcete-li si užít ducha a romantiky tohoto místa, vydejte se kolesovým parníkem na tzv. Zámeckou plavbu po Labi. Vyjíždí z přístavu pod zámeckým parkem.

Oficiální webová stránka: https://www.schlosspillnitz.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY