PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Prater - Rakousko, Vídeň

Základní informace

Prater je největší vídeňský zábavní park nacházející se ve stejnojmenném rekreačním parku; jeho dominantou je obří kolo Riesenrad; součástí parku je i stadion Ernsta Happela.

Wiener Riesenrad, Vídeň, Rakousko

Název Prater je doložen až do roku 1162, kdy císař Friedrich I. věnoval okolní louky rodině de Prato, která se však o ně soudila ještě na počátku 14. století.

Po staletí pak prostor využívali Habsburkové jako svůj lovecký revír. Až teprve roku 1766 věnoval císař Josef II. tyto pozemky pro zábavu a odpočinek obyvatelům Vídně. V té chvíli začala velká popularita této oblasti a rychle se tu objevila divadla, cirkusová představení i kavárny. To vše se postupně proměnilo v zábavní park, který nemůže vynechat žádný návštěvník hlavního města Rakouska.

Jeho maskotem je devět metrů vysoká socha Číňana, která dříve tvořila střed budovy s kolotočem, která však podlehla požáru. Za ním se už tyčí symbol Prátru, obří ruské kolo, zvané Wiener Riesenrad. To bylo postavené v roce 1897 u příležitosti padesátého výročí korunovace Františka Josefa I. Kovová konstrukce o hmotnosti 430 tun nesla původně třicet kabin. Na konci druhé světové války však bylo kolo zničeno požárem a po jeho rekonstrukci v roce 1947 se z bezpečnostních důvodů vrátila jen polovina gondol. Ty zbylé je možné vidět jako součást výstavy o historii této atrakce ve vstupní hale.

V Prátru si na své přijde opravdu každý. Milovníci adrenalinu se proletí rychlostí 60 km/hod. na řetízkovém kolotoči ve výšce 117 metrů a užít si mohou i množství horských drah, vodní dráhu Aqua Gaudi, hororové projížďky Hotel Psycho či Svět zombií nebo dráhu s virtuální realitou The Clown. Úžasný je i větrný tunel Windobona.

Mladší návštěvníci si mohou projet park po železnici dlouhé 3,9 km vláčkem taženým funkční miniaturní parní lokomotivou či pobavit se v zrcadlovém bludišti.

Rada: Vstup do parku je zcela zdarma, platí se až vstup na jednotlivé atrakce.

Oficiální webová stránka: www.prater.at

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY