PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Sanssouci - Německo, Postupim

Základní informace

Sanssouci je letní zámecké sídlo založeno panovnickým rodem Hohenzollernů v Postupimi. Zámek byl vystaven před polovinou 18. století a přiléhají k němu rozlehlé zahrady s několika paláci.

zámek Sansoucci, Postupim, Německo

Sanssouci vznikl jako první budova v jednom z nejkrásnějších zámeckých komplexů v Evropě. Nechal si jej postavit pruský král Friedrich II. Veliký jako letní sídlo pro svůj rod Hohenzollernů. Po mnoha letech hledání našel architekta, který nejlépe vystihl jeho představu jednoduchého skromného zámečku, určeného k odpočinku a rozjímání. To také odráží jeho název. Sanssouci pochází z francouzského sans-souci, tedy bezstarostný.

Královy plány se podařilo naplnit architektu Georgi Wenzeslauovi von Knobelsdorff. Dle jeho návrhů vyrostla v letech 1745 až 1747 rokoková stavba s bohatě zdobeným průčelím, otevřeným do rozlehlé zahrady. Král si zámek natolik oblíbil, že zde chtěl být také na nejvyšší terase pochován. Když však v zámku 17. srpna 1786 zemřel v křesle, které je stále k vidění během prohlídky, bylo rozhodnuto, že toto místo není pro poslední odpočinek panovníka dostatečně důstojné.

V první polovině 19. století král Friedrich Vilém IV. rozhodl, že areál nedostačuje svou velikostí významu královské rodiny a v letech 1840 až 1842 jej nechal významně rozšířit a stavbě dodal na pompéznosti. Rodina Hohenzollern jej pak využívala až do pádu císařství v roce 1918, kdy byl otevřen veřejnosti.

Zámek Sanssouci je zasazen v obrovském parku, kde se střídají francouzské a anglické zahrady. Najít tu lze i šest teras, na nichž roste víno z jižní Evropy, fíky či dokonale zastřižené tisy, a návštěvníci obdivují i nádhernou barokní květinovou zahradu s fontánou a množstvím mramorových soch. V rozlehlém parku pak lze najít další unikátní stavby, k nimž patří impozantní Nový palác, Belveder, zlatý čínský pavilon, Dračí dům, Oranžérie či římské lázně.

Není tak divu, že od roku 1990 je Sanssouci jako součást komplexu paláců a parků v Postupimi a Berlíně zařazen na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Oficiální webová stránka: https://www.visitberlin.de/en/sanssouci-palace

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY