PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Schönbrunn - Rakousko, Vídeň

Základní informace

Zámek Schönbrunn v západní části Vídně je jeden z nejkrásnějších barokních zámků v Evropě a zároveň nejnavštěvovanější památka Rakouska.

Schönbrunn Gloriette, Vídeň, Rakousko Schönbrunn, Vídeň, Rakousko

Jeho vznik se datuje do roku 1563, kdy tento pozemek koupil císař Maxmilián II. Habsburský a nechal tu postavit zámeček. Tehdy se ještě však jmenoval Katterburg. Jeho nové a slavné jméno Schönbrunn, tedy Krásná fontána, mu dal až císař Matyáš, který chátrající budovu i okolí zrekonstruoval.

Nové pojmenování převzala i manželka Ferdinanda II. Eleonora von Gobzage, která dřívější lovecký park obklopující zámek přeměnila na věhlasné místo společenského života, kde v divadelních představeních účinkoval i samotný císař. Roku 1693 se rozhodl Leopold I. k nahrazení původní stavby loveckým zámečkem pro jeho syna, budoucího císaře Josefa. Realizací projektu pověřil architekta Johanna Bernarda Fischera von Erlach, který zde uplatnil své zkušenosti získané předchozím studiem v Římě.

O sedm let později byl dokončeno celé střední křídlo paláce, ale rok následujícíc byla stavba kvůli finančním problémům, způsobenými výdaji ve španělské válce, zastavena.

Dnešní podobu tak zámek získal až za vlády Marie Terezie, která jeho dostavbu svěřila architektu Nicolò Pacassimu. Tehdy vzniklo velkolepé sídlo se 1441 místnostmi, z nichž jen 45 je dnes přístupných veřejnosti. Během prohlídky tu lze vidět zrcadlový sál, kde hrál v dětství na klavír geniální Wolfgang Amadeus Mozart, pokoje Franze Josefa a jeho ženy císařovny Sissi či Modrý čínský salon, v němž roku 1918 podepsal Karel I. svou abdikaci. Srdce každého Čecha potěší nádherné české křišťálové lustry, zdobené ornamenty ze čtrnáctikarátového zlata.

Neméně zajímavá je i okolní zahrada s fontánami, sochami, záhony květin, ale i s palmovým skleníkem a labyrintem. Její součástí je také jedna z nejlepších zoologických zahrad v Evropě, v níž žije pět set druhů živočichů.

Rada: Při návštěvě Schönbrunnu byste neměli vynechat tzv. Gloriettu, z jejíž terasy se naskýtá nádherný výhled na Vídeň.

Oficiální webová stránka: https://www.schoenbrunn.at

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY